Vozíčkáři odehráli ligu v Otrokovicích

pondělí 12.10.2009 | L.GRUNER |

18.-20.9.2009 bylo rozehráno první kolo florbalové ligy vozíčkářů pro rok 2009/10.Po letní pauze jsme se všichni těšili na nový ročník a první ligové kolo.

Po dlouhé době tréninků jsme konečně těšili, až si změříme sily z jinými týmy a zjistíme jak jsme na tom herně. Do nového ročníku jsme vstupovli plní očekávání a velkých plánu. Bohužel s námi nemohl jet na první kolo trenér Petr Koutný a později se ukázalo, že to pro nás byla velká škoda. Po příjezdu do Otrkovic jsme se dozvěděli, že náš soupeř, hráči z Mostu se nezúčastní a tak jsme vyhráli kontumačně 5:0.

V druhém zápasu jsme nastoupili proti úřadujícímu mistru ligy Č.Budějovicím. Zápas začal ve svižném tempu a dával naději, že to bude pěkný zápas. Naším přemotivováním a nerozehranosti jsme brzy yačali kupit spoustu chyb a nedrželi jsme se rady trenéra. Brzy jsme prohrávali, po zbytečných chybach obrany a golmana. Ani ve hře dopředu nám to nešlo a po špatném výkonu z naší strany jsme prohráli 9:2.

V neděli před prvním zápasem jsme udělali změnu na postu brankáře, která se ukázala jako přínos pro tým. Řekli jsme si,že musíme hrát svou hru a zapomenout na včerejší zápas. Naším druhým soupeřem byla Plzeň, posílena o Krupičku a Dominika ze  Střešovic. Zápas začal naším velkým náporem, který nám vydržel po většinu zápasu. Herně i střelecky jsme převyšovali soupeře rozdílem třídy, bohužel soupeř dokazal našim obráncům ujet do samostatného úniku, náš brankář se několikrát vyznamenal, ale dvěma brankám zabránit nedokázal. Z našeho tlaku a střelecké převahy jsme vytěžili jen jednu branku a to na výhru nestačilo. Za předvedenou hru jsme mohli být spokojení, už ne ale s naší produktivitou.

Na poslední náš zápas nás přijel podpořit trenér Koutný a bylo znát co nám tento turnaj chybělo. Byly to rady a hlavně vedení naším trenérem. Z jeho vedením jsme byli pražskému týmu zcela vyrovnaným týmem. První třetinu jsme prohráli 2:0. Po druhé třetině jsme nastupovali jen ve čtyrech hráčích, jelikož nedovolilí zdravotní potiže nastoupit ostatním. Více než polovinu zápasu jsme hráli ve čtyřech a jako by nás toto a hlas trenéra více ztmelilo, jsme začali hrát dobře v obraně a využívat naše rychle útočníky k brejkům. Ve druhé třetině jsme otočili stav na 3:2 pro náš tým. Po velkém boji a moc pěkném zápase, který si užívali diváci z řad ostatních týmů, jsme prohráli 4:3.

Při druhém kole chceme konečně bodovat více body, jelikož jsme si ověřili, že když budeme plnit pokyny a plány trenéra Koutného, tak jsme schopni být vyrovnaným soupeřem všem týmům.