První turnaj Elévů B v Havířově

středa 14.10.2009 | M.Renz |

V Sobotu 10.října se v Havířovské sportovní hale Slavie uskutečnil první turnaj elévů.

,,Elévská“ byla všechna mužstva až to naše, které tvořil výběr přípravky. V osm hodin ráno se všichni hráči i rodiče ,,naskládali“ do aut a vyrazilo se směr Havířov.

L.Flašar: „B“ tým naších elévu zahájil sezónu prvním turnajem hraném v Havířově.
Naši elévové reprezentování převážně hráči přípravky ukázali bojovného

ducha a chuť se porvat za klubové barvy.
Přes věkový rozdíl, v některých případech až tři roky, kluci sehráli
vyrovnané zápasy byť výsledky tomu nenasvědčují. V prvních poločasech
jsme drželi nerozhodné výsledky, ale více zkušenosti a fyzických sil
ke konci vždy rozhodlo. I přes prohry  patří klukům pochvala.

Zápas první:   BIX   vs.  HORNÍ SUCHÁ                                                 1:7 (0:0) střely-2:15

První poločas byl z naší strany vydařený. I když soupeř byl v první půli aktivnější vsítit gól se jim však nepodařilo. Druhý poločas však začala Horní Suchá zostra a vstřelila první branku. Ovšem po půl minutě vyrovnal skvělou střelou k tyči Adam Choma. Nakonec nás štěstí provázející první poločas opustilo a ,,Hornosucháci“ šesti góly potvrdili dominantnost v utkání a v klidu dokráčeli k vítězství.

Zápas druhý:   BIX   vs.  1.MVIL OSTRAVA                                           1:7(1:0) střely-2:13

Druhý zápas po taktické poradě v šatně začal pro hráče BIX skvěle. Vojta Renz vybojoval míček přihrál Danielu Pastrňákovi který skvěle našel u brány volného Danka Dostála který se zblízka nemýlil a střelou k tyči poslal náš tým do vedení. Do konce poločasu se nic nestalo a po první půli byl stav 1:0. Druhý poločas však 1.MVIL Ostrava předvedli úplně jiný florbal a po  třech inkasovaných gólech naši kluci přestali bojovat a tím dali šanci soupeři, který vsítil sedm gólů a bylo po derby.

Zápas třetí:      BIX   vs.  FBK SOKOL ŠKORPIONI PORUBA            0:6(0:2) střely-0:16

Obrana již fungovala lépe a taktéž brankář který podal super výkon. Po útočnících jako by se slehla zem viz. střely na branku. Škorpioni však ukázali svou sílu a zaslouženě zvítězili.

Zápas čtvrtý:    BIX   vs.   SFK SLOVAN HAVÍŘOV                              0:6(0:1)střely-5:12

Poslední ,,match“ se opět v bráně vyznamenával skvělými zákroky gólman Martin Štefek a někdy se i sám divil jaké střely pochytal:-). Kluci byli po útočné stránce bojovnější a na golmana vyprodukovali pět střel. Největším páličem šancí byl Michal Dymáček který neměl zrovna střeleckou formu. Slovan Havířov potvrdil že je favoritem a zvítězil 6:0.

Celý turnaj vyhrál  SFK Slovan Havířov.                                                                                      Naši elévové reprezentování převážně hráči přípravky ukázali bojovného

ducha a chuť se porvat za klubové barvy. Trenérům šlo především o to, aby hráči získali zápasovou praxi, nové zkušenosti a hrát proti starším klukům je rozhodně náročnější. Pokud si zvyknou na zápasy ve starších  kategoriích na turnajích přípravek budou přehrávat soupeře tak, jak nás přehrávali elévové právě tento turnaj. Snad si kluci ze zápasů vzali co nejvíc a v neděli 18. října, kdy je ve Fat Pipe Aréně turnaj přípravek ukážou že jsou nejlepší. Jménem všech trenérů děkuji hráčům za skvělé výkony a rodičům za neustále povzbuzování!!!