FBC si výhrou zajistilo finále

sobota 17.4.1999 | RaK |

Druhý zápas semifinále začali oba dva týmy opatrněji, i když více brankových příležitosti měli v první třetině hráči FBC Ostrava., ale skvělými zákroky se prezentoval Vítkovický brankář Grečmal.

Úvod druhé třetiny se vydařil domácímu FBC Ostrava, který se ve 4.minutě ujal vedení zásluhou Vašíčka. Po inkasované brance museli Vítkovičtí otevřít hru a to byla voda na mlýn hráčům FBC Ostrava, kteří z rychlého protiútoků zvýšili Vašíčkem vedení na 2:0. Vítkovicím se po 31.sekundách podařilo vrátili do zápasu, když ve vlastním oslabení unikl Tomáš Martiník a překonal bezmocného Macečka. Po inkasované brance se mužstvo FBC Ostrava opět herně zvedlo.Ve Vítkovické přesilovce zachytil míč Foldyna a uvolnil nabíhajícího Petra Prokopa, který blafákem překonal Grečmala v brance. V závěru třetiny si Vítkovice vynutili tlak, který dokázali brankově vyjádřit zásluhou Ctibora Pechláta.
V závěrečné třetině hrál tým FBC Ostrava takticky ze zabezpečené obrany a vyrážel do nebezpečných brejku, které naštěstí pro Vítkovice kryl brankář Grečmal. V závěru se Vítkovice pokusili o hru bez brankáře, ale po ztrátě míče se sám dostal před opuštěnou branku Trnavský a z přehledem zakončil. Na konečný stav ještě v power play upravil Petr Prokop.

FBC Ostrava - 1.SC SSK Vítkovice 5 : 2 (0 : 0)(3 : 2)(2 : 0)
Branky a nahrávky:
24.Vašíček (Trnavský), 33.Vašíček (Trnavský), 35.P.Prokop (Foldyna), 59.Trnavský (P.Prokop), 60.P.Prokop - 33.T.Martiník (Čejka), 37.C.Pechlát (Šmerda). Rozhodčí: Janoušek, Mlčoušek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Oslabení: 2:0. Diváků: 320.
Sestavy:
FBC Ostrava:
Maceček - Trnavský, Franke, Sedláček, Z.Prokop, Foldyna, Žídek, Vašíček, Varaja, Kantor, Holovka, Zatloukal, Guman, P.Prokop, Rybka, Mikšaník, Sikora, Maršo.
1.SC SSK Vítkovice: Grečmal - Rohel, B.Pechlát, Šmerda, T.Martiník, Vojtíšek, Tomeček, D.Martiník, Matlenga, Roman Švancer, Rybka, Čejka, C.Pechlát, Stanovský.