Tatran po vítězství získal titul

neděle 2.5.1999 | RaK |

Domácí nastoupili do zápasu bez zraněného Žídka, který má natažený sval. Obě dvě mužstva nastoupila s taktikou co nejdříve rozhodnout zápas ve svůj prospěch.

Domácí nastoupili do zápasu bez zraněného Žídka, který má natažený sval. Obě dvě mužstva nastoupila s taktikou co nejdříve rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Už v 1.minutě nebezpečně vystřelil domácí Sedláček a Pajer si s jeho střelou poradil. Ve 2.minutě to na druhé straně zkoušel Ďarmek, ale Maceček byl pozorný. V 10.minutě nebezpečně vystřelil Maršo, ale skóre se měnilo v 11.minutě na druhé straně, když přesnou střelou švihem poslal Lampio hosty do vedení. V 17.minutě opět nebezpečně vystřelil Ďarmek, ale Maceček zázračně kryl.
Úvod druhé třetiny se vydařil domácím a k tlaku jim dopomohla i přesilovka, kterou ale nedokázali brankově vyjádřit. V 29.minutě dostal ideální přihrávku Šádek a šel sám na Macečka, ale nepřekonal jej. V závěru třetiny se domácím naskytla možnost druhé početní výhody ve které nebezpečně vystřelil Holovka a Pajer zázračně kryl.
Domácí v závěrečné třetině vsadili vše na útok. V 48.minutě se dostal do sóla Kantor, ale nedokázal blafák zakončit. V době největšího tlaku hráčů FBC unikl po přihrávce Fuchs, Očkay a zvýšil na 2:0. Domácím se po třech minutách podařilo kontrovat zásluhou Holovky, ale neuběhlo ani 32.sekund a Šádek opět zvýšil na rozdíl dvou gólu. V závěru se domácí pokusili o power play, ale stačili ještě 8.sekund před koncem inkasovat Jevičem.

FBC Ostrava - TJ Tatran Střešovice 1 : 4 (0 : 1)(0 : 0)(1 : 3)
Branky a nahrávky:
54.Holovka (Vašíček) - 11.Lampio, 51.Očkay (Fuchs), 54.Šádek (Hanzlík), 60.Jevič (Lampio). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 910.