FBC hladce přehrálo hravě Ostravu

neděle 26.9.1999 | RaK |

V úvodu zápasu se dlouho hráči FBC nemohli proti dobře hrajícímu celku Ostrava prosadit. V 8.minutě se dostal do dobré příležitostí domácí Trnavský, ale mířil nad.

V úvodu zápasu se dlouho hráči FBC nemohli proti dobře hrajícímu celku Ostrava prosadit. V 8.minutě se dostal do dobré příležitostí domácí Trnavský, ale mířil nad. Sekaninovu branku. V závěru třetiny se už domácí dokázali střelecky prosadit. Nejprve v 17.minutě prostřelil hostujícího gólmana Sikora a o dvě minuty později zvýšil na 2:0 Trnavský.
Druhá třetina se hrála v režii domácího týmu, ale svůj tlak nedokázali domácí brankově využit. V 30.minutě se dostal do šance Franke, ale Rybka nedokázal míč doťuknout za ležícího Sekaninu. Ve 36.minutě se dostal do brejku hostující Lébl, ale nedokázal blafákem překonat Macečka v domácí brance. Na druhé straně v téže minutě zkoušel štěstí Vavračka, ale míč skončil po jeho střele v hledišti.
Úvod závěrečné třetiny se vydařilo domácím a ve 42.minutě po nejhezčí akci celého zápasu se po skvělé přihrávce Trnavského na volného Sedláčka a jeho přesána střela poslala domácí do tři brankového vedení. Hosty branka nezaskočila a poté si vytvořili tlak, který zužitkovali v 44.minutě, kde se trefil nejlepší hráč hostí Marek Lébl po přihrávce Svoboda. Poté se utkání dohrávalo v klidném tempu a ve 53.minutě po přihrávce Petra Prokopa upravil Sikora svou druhou brankou na konečných 4:1

Hlas trenéra:
Oldřich Lipnický (FBC Pepino Ostrava):
„Vyhrál šťastnější, i když jsme měli více ze hry a vytvořené šance jsme nedokázali využít. Ostrava se dostala do několik nebezpečných šancí, které zlikvidoval skvělými zákroky Maceček. Dvě formace už hráli podle mých přestav, ale naše první formace se pořád nemůže prosadit. Doufám, že už v příštím domácím zápase budou hrát všechny tři formace podle mých představ."

Hlasy hráčů:
Tomáš Trnavský (FBC Pepino Ostrava):
„Jako nováček je to velmi dobrý tým. Má velmi dobře organizovanou obranu. Těžko se dostávají do šancí a chybí jim více ligových zkušených. "
Marek Lébl (1.SC Ostrava): „V první třetině jsme se drželi i přes obdržené branky. Chybí nám důraz v osobních soubojích. Máme mladé hráče a ti nejsou vůbec silově předurčeni pro tvrdou hru."

FBC Pepino Ostrava - 1.SC Ostrava 4 : 1 (2 : 0)(0 : 0)(2 : 1)
Branky a nahrávky:
17.Sikora, 19.Trnavský, 42.Sedláček (Trnavský), 53.Sikora (P.Prokop) - 44.Lébl (M.Svoboda). Rozhodčí: Fanta, Kaňkovský. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 130.