Domácí se museli až do samotného závěru strachovat o výsledek

neděle 10.10.1999 | RaK |

Domácí nezačali v zápasu dobře. Hned v úvodu si hosté dokázali vytvořit tlak, ale nedokázali jej brankově vyjádřit. V 4.minutě udeřili domácí po pěkné kolmé přihrávce Frankeho, který uvolnil úplně nekrytého Holovku a ten bez větších problému překonal hostujícího brankáře. V 18.minutě vysunul Prokop nabíhajícího Krále, ale ten mířil vedle Hlaváčkové branky.

Úvod druhé třetiny vyzněl jednoznačně pro domácí. V 21.minutě pronikl za branku Holovka, odkud ideálně přihrál volnému Foldynovi, jenže jeho střela skončila těsně vedle pravé tyčky hostující branky. V 28.minutě se dostali hosté do rychlého brejku, ale Martínek domácího brankáře nepřekonal. V závěru třetiny se podařilo domácím, po pěkné spoluprácí Rybky se Sedláčkem, zvýšit zásluhou přesné střely Trnavského.
V úvodu poslední části nejprve hoste snížili na rozdíl jedné branky zásluhou Škramovského, ale domácí v 10.minutě kontrovali Varajou. Ve 13.minutě zvýšili hráči FBC svůj náskok zásluhou Frankeho na 4:1. Na druhé straně hned po rozehrání kontroval opět Škramovský a snížil na 4:2. Neuběhla ani minuta a domácí zvýšili opět na rozdíl tři branek zásluhou Sikory a o výsledku se zdálo být rozhodnuto. Jenže v rozmezí jedné minuty vrátil hosty do zápasu přesnou střelou Brosch a po 34.sekundách snížil na rozdíl jediné branky hostující Martínek. V závěru domácí nedovolili hostům pokusit se o hru v power play a zaslouženě vyhráli.

Hlas trenéra:
Oldřich Lipnický (FBC Pepino Ostrava):
„Hosté přijeli pouze s dvěmi pětkami. V Úvodu zápasu nás soupeř zatlačil a kdybychom prohráli první třetinu 1:4 nikdo by se nedivil. V poslední třetině Pražané museli otevřít hru a my jsme toho dokázali využít, ale potom nevím co se s našimi hráči stalo, ale nedodržovali taktické pokyny. Mužem být rádi za zisk dvou bodů."

FBC Pepino Ostrava - FTB Praha 5 : 4 (1 : 0)(1 : 0)(3 : 4)
Branky a nahrávky:
4.Holovka (Franke), 39.Trnavský (Sedláček), 50.Varaja (Vavrečka), 53.Franke (Holovka), 54.Sikora (Zálesný) - 47.Škramovský (Závada), 53.Škramovský (Martínek), 56.Brosch (Fiala), 57.Martínek (Fiala). Rozhodčí: Jestříbek, Sýkora. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 110.