Fat Pipe Aréna hostila první turnaj přípravek

neděle 18.10.2009 | M.Renz |

V neděli 18. října se v Ostravské Fat Pipe Aréně odehrálo první ligové kolo přípravek pořádané klubem FBC Bix Ostrava. Hrálo se 2krát 8 minut čistého času. Hřiště bylo připraveno a mohlo se začít. První utkání našich nejmladších mlaďochů začalo v 9:00, a to proti Horní Suché.

Fotky budou doplněny v průběhu přištího týdne

FBC BiX Ostrava vs. FbK Horní Suchá - 2:2 (2:1,0:1) Střely- 11:6
K prvnímu utkání nastoupili kluci pod vedením Rosti Kohúta dobře a první gól vstřelil Matěj Pála. Nedlouho poté se podařilo hostům vyrovnat. Do poločasu však vrátil vedení domácím Tomáš Pavliska a ,,do kabin" se šlo za stavu 2:1 pro Ostravu. Druhý poločas lépe začali ,,Hornosucháci" a vsítili vyrovnávací branku. Ke konci se rozjel kolotoč šancí FBC BiX Ostrava které však hráči nepochopitelně zahazovaly. Sám Kouč domácích zkušený Rosťa Kohút ve svém útlém věku pomalu podléhal infarktu. Do konce zápasu se i přes jasnou střeleckou převahu Ostravaku skóre nezměnilo
.

FBC Tigers Poruba vs. FBC BiX Ostrava - 2:7 (1:2,1:5) Střely- 9:17
Z předešlého zápasu se kluci otřepali a proti Porubě nastoupily připraveni vyhrát. První gól vsítil Dan Pospíšilík. Poté po chybě golmana Vojty Tigers srovnali krok. Ke konci poločasu skóroval ještě Matěj Slischka po asistenci Danka Flašara. Vše nasvědčovalo že se bude opakovat scénář z předešlého utkání. Opak se však stal pravdou a Pěti góly zlomily Bixáci odpor tygrů a utkání s přehledem vyhráli 7:2. Skvělými zákroky se blýsknul Vojta Müller.

FBC BiX Ostrava vs. SFK Slovan Havířov - 1:4 (1:1,0:3) Střely- 8:9
Předčasné finále, souboj dvou favoritů, ikdyž lépe a zatím bez ztráty bodů prochází turnajem áčko Havířova. Naši byli od začátku aktivnější a první gól domácích vstřelil Vojta Renz. Do poločasu však Havířov vyrovnal. Oba týmy byly velmi aktivní ale vedoucí gól dal Slovan. Kluci bojovali měli šance, ale Havířov si zkušeně pohlídal vedení a ještě z protiútoku navýšil na konečný stav 1:4 ze strany BiX.

Schylovalo se k nejvyrovnanějšímu a asi nejhezčímu utkaní turnaje. Kluci z týmu SFK Slovan Havířov A byly v klidu jelikož s plným bodovým ziskem měli pohár v kapse. A však druhé místo mohli vyhrát ještě tři týmy. Rozhodne každý gól...

SFK Slovan Havířov B
vs. FBC BiX Ostrava - 5:5 (4:2,3:1) střely 10:10
Do utkání lépe vstoupily Kluci z Havířova a ujali se vedení. Chvíli poté však vyrovnal Danek Pospíšilík. Do jednobrankového náskoku se dostal opět Havířov avšak BiXu se po Nahrávce Matěje Pály a zakončení Tomáše Pavlisky podařilo vyrovnat. Do poločasu se však SFK dostali do dvougólového vedení a tím si Bix zdramatizoval cestu za druhým místem a tak přišel čas na obrat. Do druhé půli přišli Ostravaci odhodláni vyrovnat a začli dobře. Tomáš Pavliska svým druhým gólem v utkání přiblížil BiX k vyrovnání. Avšak Slovan vsítil ještě jednu branku a bylo to 5:3 pro Domácí. Ale díky dvoum skvělým útočníkům Tomáše Pavlisky a Matěje Pály se podařilo utkání otočit. Na 5:4 snížil hattrickem po asistenci Matěje Tomáš a chvíli před koncem si tito dva již několikrát zmiňovaní hráči vyměnili role a bylo vyrovnáno. Až do posledních vteřin kluci ostřelovaly branku,
i perfektní střela Matěje skončila jen na břevně,hned poté neproměnil souboj 1na gólmana Adam Choma a jen těsně minul, ale gól však vstřelit nedokázali. I tak předvedli skvělý obrat a díky této remíze nakonec mohli slavit druhé místo.

Celý turnaj byl velmi vyrovnaný viz. tabulka. O to kdo bude druhý nakonec rozhodl jeden jediný gól Domácích FBC.

Na prvním místě se umístil SFK Slovan Havířov A
Druzí byli domácí FBC BiX Ostrava
Těsne Třetí skončil tým SFK Slovan Havířov B
Stejně těsne dopadla na čtvrtém místě Horní Suchá
Poslední skončily bez jediného bodu FBC Tigers Poruba

Slovo Trenéra: Rosťa Kohút: S prvním turnajem jsem velmi spokojeny,kluci si zvedli sebevědomí,hráli pěkný florbal,doufám že budeme přistupovat k tréninku jako do teď protože máme před sebou hodně práce,ale kluci udělali obrovský krok ku předu a myslím že to neříkám jenom za sebe.Nerad po dnešku vyzvedávám výkon jednotlivců protože jsem byl spokojeny opravdu se všemi,ale  výkon který předvedl Kapitán týmu Tomašek Pavliska a Matěj Pála zvedal všechny rodiče a fanoušky ,,ze sedadel".Více si ještě řekneme na tréninku.Děkuji všem rodičům za návštěvu,neustálé povzbuzování,a těm co pomáhali s pořádáním patři taky velké díky!Uvidíme se na tréninku.

Všem Děkujeme za návštěvu a věřím že se někdy opět sejdeme na turnaji přípravek !!!