BiX porazil Havířov a je čtvrtý

neděle 18.10.2009 | Petr Dadej |

BiX se letos podruhé utkal s Havířovem - po vítězství ve finále Pegres Cupu, porazil svého soupeře i podruhé. Tentokrát 8:3 a v tabulce tak poskočil na čtvrtou příčku.

Torpedo Havířov - FBC BiX Ostrava 3:8 (1:0,1:4,1:4)
branky: 14:44 Pavel Kožušník (Petr Kubala), 39:39 Petr Kubala (Pavel Kožušník), 44:19 Miroslav Kožušník (Pavel Kožušník) - 20:40 Jiří Curney (Robin Žydel), 27:37 Tomáš Vojtíšek, 34:22 Radim Polášek (Robin Žydel), 35:21 Petr Skácel (Jiří Curney), 43:01 Radim Polášek (Robin Žydel), 51:25 Pavel Machala (Petr Skácel), 57:43 Jan Daniš (Jiří Curney), 59:21 Michal Trunkát (Pavel Machala)

rozhodčí : Marek Nováček a Ondřej Vašíček
diváci : 372
střely : 27:27

V úvodu zápasu se brankově nedokázal prosadit ani jeden tým, skóre otevřel až v 15.minutě havířovský Pavel Kožušník. Do konce třetiny pak byl aktivnější Havířov, ale skóre nenavýšil.

Do druhé části vstoupil podstatně lépe tým hostí z Ostravy, Jiří Curney už v první minutě srovnal a po herní etapě, kdy se hra přelévala ze strany na stranu, strhl vedení na stranu BiXu Tomáš Vojtíšek. Havířov pak položily dvě oslabení, které chladnokrevně Ostrava trestala. Nejprve se prosadil Radim Polášek, a poté Petr Skácel. Před odchodem do šaten ale přece jen – také z přesilovky – skóre korigoval ještě Kubala.

I třetí třetinu ale lépe otevřel BiX, podruhé se prosadil Polášek. Adam Hudec v brance BiXu pak zlikvidoval Kožušníkův nájezd, přesto se ale Havířov prosadil a snížil v následné přesilovce na 3:5. Očekávaný tlak Havířova pak ale přerušilo oslabení a brankově se prosazoval už jen BiX. Do konce zápasu to bylo ještě třikrát, a tak si z Havířova odvezl pohodlné vítězství 8:3.

„Zápas sice začal opatrně, ale hned v úvodu byla vidět převaha našeho týmu“, říká trenér BiXu Jan Holovka. „Poctivou a trpělivou hrou jsme si došli pro jednoznačné vítězství.“