Konečně body!

pátek 3.10.2008 | Petr Dadej |

Muži FBC Pepino Ostrava včera poprvé bodovali a pořádně se rozstříleli. Při návratu Tomáše Chrápka porazili Třinec 13:4.

Zápas začal zprvu nervózně, ale postupem času získavali navrch florbalisté Pepina. Ve druhé části první třetiny už Pepino na hřišti jasně vládlo a byl to brankář Třineckých Ščigel, který svými zákroky držel stav na nule. Ten vydržel až do 18.minuty, kdy se prosadil Pavel Machala. Jenže Pepinu se vymstila nekoncentrovanost a hned za půl minuty bylo srovnáno - střílel Petřík.

Do druhé třetiny ovšem Ostrava vlétla s jasným cílem a především jejich nejproduktivnější loňský hráč, Petr Skácel. Právě tento muž vstřelil na začátku třetiny dvě branky a to patrně Třinec odrovnalo. Skóre se poté vyhouplo až na 5:1, kdy ještě snížil Černý. Do konce druhé třetiny se ale stav ještě změnil - díky Chrápkovi, kterému byl před zápasem podmínečně odložen zbytek jeho čtyřzápasového trestu, a Charizanovi.

Třetí třetina se pak dohrávala už jen z povinnosti, na hřišti řádila především trojice Chrápek - Skácel - Tříska, kteří se podíleli na celých deseti gólech Pepina.

SK FBC Třinec - FBC Pepino Ostrava 3:14 (1:1, 1:6, 1:7)
branky: 18:09 Petřík Lukáš, 33:20 Černý Ondřej (Ščigel Martin), 46:31 Plášek Hynek (Petřík Lukáš), 59:46 Polách Martin (Curney Jiří)  - 17:38 Machala Pavel (Skácel Petr), 21:54 Skácel Petr (Chrápek Tomáš), 26:02 Skácel Petr (Kozel Miroslav), 32:42 Daniš Jan (Charizán Jiří), 33:07 Tříska Tomáš (Machala Pavel), 34:09 Chrápek Tomáš (Machala Pavel), 34:47 Charizán Jiří, 40:16 Skácel Petr (Tříska Tomáš), 41:27 Tříska Tomáš (Skácel Petr), 50:31 Chrápek Tomáš (Kozel Miroslav), 53:12 Tříska Tomáš (Kozel Miroslav), 53:42 Daniš Jan (Charizán Jiří),
55:25 Chrápek Tomáš (Tříska Tomáš)

Trenér Holovka může být se zápasem spokojen, mužstvo nyní čeká souboj s Chodovem, kam vyráží v sobotu kolem oběda. Tento souboj jasně naznačí, zdali se krize už definitivně vzdaluje. Držme palce!