Muži z Prahy nevezou ani bod

sobota 4.10.2008 | Petr Dadej |

Muži s Chodovem prohráli 3:9 a zůstávají se třemi body na chvostu tabulky.

Muži FBC Pepino Ostrava hráli zápas 4. kola Fortuna Extraligy s TJ JM Chodov na nové haly Sparty na Podivném Mlýně.

V základní pětce nastoupili, stejně jako v Třinci : Šrámek - Machala, Kozel - Chrápek, Skácel, Tříska

TJ JM Chodov - FBC Pepino Ostrava 9:3 (3:3, 1:0, 5:0)
00:35 Brodík Martin (Stavjaník David), 16:26 Zozulák Martin, 17:24 Louvar Jan,
28:04 Schwan Michal (Dvořák Marek), 43:13 Schwan Michal (Dvořák Marek), 44:11 Šochman Petr (Dvořák Marek), 44:22 Louvar Jan, 55:24 Vrána Jakub, 56:03 Louvar Jan (Podhraský David) - 10:14 Chrápek Tomáš (Kozel Miroslav), 14:07 Skácel Petr (Tříska Tomáš), 19:40 Chrápek Tomáš (Machala Pavel)

střely: 30:35 (9:13, 9:13, 12:8)

Zápas začli lépe hráči Chodova, kteří otevřeli skóre už v 35.vteřině díky Brodíkovi. Prapor Pepina i v tomto zápase držela především první lajna. V jedenácté minutě vyrovnal "navrátilec" Chrápek po nahrávce kapitána Kozla. V tu dobu převzali Ostravští aktivitu a Skácel tak mohl otočit skóre.
Mezi 17. a 18. minutou ale Chodovští díky Zozulákovi a Louvarovi předvedli podobný kousek.
První část ale přece jen skončila nerozhodně, když dvacer sekund před koncem skóroval opět Tomáš Chrápek.

Druhá třetina byla značně opatrnější než ta první, oproti otevřené hře byla k vidění spíše vyčkávaná s ojedinělými výpady na obě branky. Přesto se podařilo Chodovským prosadit - v 29.minutě strhl vedení opět na stranu Chodova Schwan. Nic víc se ale v této části nestalo, Chodov tak vedl před poslední dvacetiminutovkou 4:3.

Třetí třetina ale utkání rozhodla - gólově ji otevřel už v její 4.minutě Schwan a tím se rozběhl chodovský brankostroj. Pražští hráči pak přidali ještě 4 branky a naprosto tak Pepino zmrazili. Zrodila se tak jasná výhra Chodova - a FBC Ostrava bude muset pro zlomení letošního nezdaru mnohem více zapracovat.

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Tomáš Chrápek (FBC Pepino Ostrava) a Jan Barák (TJ JM Chodov).

Trenér Pepina, Jan Holovka, v oficiální online přenosu po utkání řekl : "O výsledku dnešního zápasu rozhodl gólman. Dvě třetiny jsme měli daleko více ze hry než Chodov, bohužel jsme si prohráli zápas v některých chvílích sami, Chodov vyhrál, protože měl lepšího gólmana."

Trenér Chodova, Lukáš Procházka, taktéž z online: "Skvělý výsledek! První třetinu jsme se nedokázali s Pepinem příliš vyrovnat, ale hodně nás podržel Barák. Přišlo mi to hodně podobné, jako zápas se Znojmem, kdybychom na začátku odskočili na dva góly, měli bychom zápas pod kontrolou."