V derby jsme odešli poraženi

úterý 7.10.2008 | Mar |

Ve včerejším zápase jsme sice prohráli, ale zlomili jsme prokletí osmiček a až do 54.minuty utkání jsme měli o co hrát. Jako vždy rozhodly ...

Ve včerejším zápase jsme sice prohráli, ale zlomili jsme prokletí osmiček a až do 54.minuty utkání jsme měli o co hrát. Jako vždy rozhodly naše vlastní chyby a zkušenosti soupeře.

1.SC SSK Vítkovice - FBC Pepino Ostrava 5:2 (3:1;0:1;2:0)

Utkání jsme zahájili fantasticky, když jsme  ve druhé minutě po střele Romany Polcerové otevřeli skóre zápasu. Domácí trochu zvýšili obrátky a vyrovnat se jim podařilo v 6.minutě, kdy jsme zbytečně ztratili míček, se kterým nejlépe naložila Tereza Urbánková. V následujících minutách jsme dvakrát  ohrozili Kubíčkovou v brance Vítkovic díky Monice Fleischmannové, ale ke gólu to nevedlo. Po dalším nedůrazu se Vítkovice dostaly do vedení zásluho Nikoly Černé, která dostala příliš mnoho prostoru ke střele a uklidňující náskok Vítkovicím zajistila po samostatné akci Zuzana Macurová. V 16. minutě odkulhala ze hřiště Martina Závodná a byli jsme nuceni sáhnout ke střídání. Ve druhém útoku se po zbytek utkání na křídle točila Petra Schmidtmeyerová a své štěstí po zranění zkoušela Hanka Wirthová. Těsně před první sirénou jsme dostali výhodu trestného střílení za postavení hráčky v brankovišti, ale Hanka Wirthová proti Kubíčkové neuspěla.
Ve druhé části jsme se ještě více zatáhli do obrany. Ke koukání to asi moc nebylo, ale nám účel světil prostředky, neboť jsme neinkasovali a naopak jsme zásluhou Petry Schmidtmeyerové snížili ve 32.minutě na 2:3.  Tento stav i přes dobrou střeleckou příležitost Zuzzky Bartuskové vydržel až do konce druhé části, takže jsme do šaten odcházeli pouze s jednobrankovým mankem.
V závěrečné třetině jsme neustoupili od pozorné obrany a čekali na svoji příležitost z rychlých protiútoků. Gabka Žůrková vyslala ve 48.minutě jedovatou střelu, proti které musela Kubíčková vytáhnout jeden z "reprezentačních" zákroků. V končící 54. minutě se po naší špatné rozehrávce prosadila matadorka Monika Adamová: 4:2. Za dalších 26 vteřin přidala olomoucká akvizice v dresu domácích Soňa Schaffnerová další branku a bylo po zápase. Ve zbytku třetiny se už nikdo další neprosadil a utkání skončilo 5:2 ve prospěch Vítkovic.
Chtěl bych zde poděkovat našim věrným fanouškům, kteří nás i v letošní sezóně neunávně povzbuzují a svými výkony převyšují publikum soupeře.

statistiky utkání můžete shlédnout ZDE

Na zápase je však také vidět klady:

1. poprvé jsme dokázaly proti Vítkovicím vyhrát třetinu a ještě jsme k tomu neinkasovali

2. až do 54. minuty jsme měli o co hrát.

3. po sérii laciných branek v první třetině jsme se nesesypali a nenechali si nasázet ranec