Pepino postoupilo do osmifinále poháru ČFbU

pátek 10.10.2008 | Petr Dadej |

Muži A včera vstoupili do Poháru ČFbU. V zápase třetího kola je hostil jihomoravský tým SC Hattrick Brno FbŠ. Pepino vyhrálo 9:3 a postoupilo dále.

Muži A včera vstoupili do Poháru ČFbU. V zápase třetího kola je hostil jihomoravský tým SC Hattrick Brno FbŠ.

Před zápasem, dle slov trenéra Jana Holovky, tým sužovaly zdravotní problémy, rozhodně ale hráči soupeře nepodceňovali a jeli do Brna vyhrát. „Pojedou všichni zdraví, budeme hrát na sto procent. Hra na půl plynu by se nám vymstila, v žádném případě nepřivezeme nějaký B-tým.“

Protože se jedná o pohárový zápas, otevírá se šance i pro mladé hráče. Jedním z nich, který se objevil také i na Czech Openu, je Radim Polášek. „Jsem zdravý“, hlásil před zápasem, „hrají sice nižší soutěž, ale momentálně se prostě musíme připravit, jako bychom hráli proti extraligovému týmu.“, dodal.

Tomáš Tříska je jedním z největších bojovníků ostravské eskadry, zápas s Brnem pro něj měl navíc speciální příchuť: „Strašně se těším, trénuji totiž Slavkov u Brna a často jsem potkával B-tým Hattricku.“ Do prognóz se pustil optimisticky : „Nálada v týmu je dobrá, nehrajeme špatně. Dostáváme ale hloupé góly. V Poháru si přeji dojít co nejdále, udělám pro to vše!“

SC Hattrick Brno FbŠ - FBC Pepino Ostrava 3:9 (2:0, 0:3, 1:6)

(komentář trenéra Holovky)

Soupeř nastoupil hondě motivačně naladěn, s dobře organizovanou
betonovou obranou na vlastní polovině. Je ale pravda, že si k tomu vhodně upravil hřiště, a to na ty nejmenší rozměry. V první třetině jsme se na tom malém hřišti a proti dobře bránícímu soupeři nemohli prosadit a prohráli jsme 0-2.

Do druhé třetiny jsme nastoupili s pozměněnou taktikou, začali jsme soupeře napadat hned v zárodku rozehrávky a tím jsme se začali postupně prosazovat i střelecky. Dokázali jsme zápas otočit v náš prospěch a druhou třetinu jsme vyhráli 3-0.

V třetí třetině už jsme soupeři nepovolili, aby se dostal do zápasu a vyhráli jsme třetí třetinu 6-1.

Celkově tedy 9-3. Když to shrnu, tak jsme asi nastoupili trošku s vědomím, že soupeř hraje nižší soutěž a i ten náš rozjezd do zápasu nebyl 100%. Také nás ze začátku trošku eliminovalo to malé hřiště, ale postupně jsme se podle předpokladů dokázali prosadit a nepřipustili jsme žádné překvapení.