neděle 12.10.2008 | Petr Dadej |

V neděli jsme proti Znojmu nepřipustili žádné překvapení, zvítězili jsme 12:5.

FBC Pepino Ostrava - TJ VHS Znojmo 12:5 (4:3, 2:0, 6:2)
střely: 44:35 (20:8, 12:14, 12:13)
branky: 01:37 Skácel Petr (Daniš Jan), 04:28 Chrápek Tomáš (Skácel Petr), 18:28 Skácel Petr (Chrápek Tomáš), 18:58 Tříska Tomáš (Chrápek Tomáš), 23:41 Skácel Petr (Machala Pavel), 32:52 Ďopan Michal (Čejpa Josef), 43:12 Skácel Petr, 43:34 Charizan Jiří (Daniš Jan), 49:36 Skácel Petr, 50:39 Daniš Jan (Chrápek Tomáš), 56:08 Skácel Petr (Chrápek Tomáš), 56:45 Ďopan Michal (Zezulka Vojtěch) - 10:00 Sláma Petr (Ostrý Petr), 16:44 Sláma Petr (Martínek Jakub), 18:46 Sláma Petr (Virgl Karel), 51:33 Peš Martin (Virgl Karel), 58:57 Mikeš Ondřej (Ostrý Petr)

Zápas jsme opět nezačli nejšťastněji, dle slov trenéra Holovky "jsme první třetinu opět začli vlažně a nesoustředěně", a to nás stálo mnoho horkých chvil. Rychle jsme během pěti minut vedli, ale soupeř dokázal srovnat a držel s námi krok až do první sirény. Ve druhé třetině jsme již hru více kontrolovali a ve třetí části jsme dovedli utkání až do exhibičního konce. Přesto nelze jen slavit. "Pořád nemáme potřebný tah na bránu a děláme individuální chyby, po kterých nás soupeř trestá.", tolik ještě jednou Jan Holovka.

S kapitánskou páskou nastoupil, ještě ne zcela zdravý, Tomáš Chrápek. Obvyklý kapitán, Miroslav Kozel, totiž nehrál z důvodu zraněného zápěstí.
"Jsem rád, že jsme vyhráli. Cítil jsem se unavený, šlo hodně poznat, že hraji s nemocí. Nicméně nám i tak vycházela spolupráce s Petrem Skácelem, dobře se mi s ním hraje.", připomněl mimojiné neskutečné představení Petra Skácela, který se rozpomíná na loňskou sezonu a opět střílí gól za gólem. V tomto utkání si připsal neuvěřitelných 7 bodů za 6 branek a 1 asistenci.

Do utkání zasáhli i mladí a méně zkušení borci - Josef Čejpa odehrál svůj první opravdu kompletní zápas. "Musím makat na 200%, abych si vybojoval místo v sestavě!", je si však jistý tím, že jeden zápas ligu nedělá. "Utkání bylo do půlky vyrovnané, pak jsme to ale otočili a jasně vyhráli. Byl to můj první extraligový zápas. Zjistil jsem, jak na tom jsem, chybí mi zkušenosti a ne vždy stíhám. Dobře se mi spolupracovalo s Michalem Ďopanem", vzpomněl si i na svou asistenci právě na Ďopanův gól. "Makám na sobě, chci si zlepšit techniku a být platným hráčem!"

Pepino tak získalo konečně další body - nyní jich má na svém kontě šest.
Na další utkání zajíždí v neděli 19.10. na horkou půdu SSK Future.