V neděli 12.10.2008 se v dopoledních hodinách na Dopravce střetli junioři Pepina s Wizardy z Prahy 10.

V neděli 12.10.2008 se v dopoledních hodinách na Dopravce střetli junioři Pepina s Wizardy z Prahy 10.

FBC Pepino Ostrava – Wizards DDM Praha 10 6:5 (0:2, 3:3, 3:0)

střely: 54:27 (19:11, 21:12, 14:4)

branky: 31:09 T.Vojtíšek (Posselt), 31:59 Hanic (Posselt), 34:12 Hanic (Posselt), 42:31 Hanic (Švarný), 44:39 Polášek (Posselt), 51:30 Robenek (Šimíček) – 1:41 Hoza, 5:20 Dejmek (Machota), 20:13 Dejmek, 32:13 Dejmek (Machota), 38:06 Kincl (Dejmek)

Zápas začli lépe hosté z Prahy 10, kteří otevřeli skóre už ve druhé minutě, kdy Hoza od mantinelu překonal Hudce. O 4 minuty později zvýšil Dejmek, kterého krásně vysunul brankář Machota a s Pepinem to nevypadalo dobře. Wizardi, přestože byli jen v 9 lidech, dokázali Ostravské přehrávat. V první třetině sice Pepino svého soupeře výrazně přestřílelo, ale ke gólu to nevedlo. Hosté z Prahy důrazně bránili a nepouštěly hráče ve žlutém k bezprostřednímu ohrožení branky.

Ani vstup do druhé části Pepinu nevyšel, po vypíchnutí míčku se krásně bekhendem trefil Wizard Dejmek. Dlouhou dobu se obraz hry neměnil, Wizardi na půlce vyčkávali a hrozili z brejků. Nakonec se ale povedlo i Pepinu prosadit, když zodpovědnos t na sebe vzal kapitán Patrik Posselt a nejdříve vybídl, po rozehrávce z rohu, ke krásnému gólu Tomáše Vojtíška a poté i Dominika Hanice. Ovšem obrana Ostravských chvilku po této brance nezachytila rychlý výhoz Machoty a Dejmek dokončil svůj hattrick. Wizardi tak opět vedli o dvě branky. Hra se zrychlila a šance se objevovaly více a více na obou stranách. Ve 14.minutě využil mírného zaváhání jinak skvělého Machoty Hanic, který ho prostřelil po standartní situaci střelou po zemi k tyči. Pepino dále tlačilo, v obrovské šanci se objevil Janečka, který po nezjištné Robenkově nahrávce netrefil prázdnou branku. Z protiútoku pak Wizardi Hozou zvýšili na 5:3.

Třetí třetinu zahájilo Pepino přesilovkou, kde se ve velké šanci ocitl Robenek, ale skóre zatím nesnížil. To se povedlo Hanicovi, který po nahrávce Švajného zkompletoval prozměnu svůlj hattrick. Wizardům pomalu docházely síly a Pepino tlačilo na vyrovnání skóre. Srovnat se podařilo v páté minutě třetí třetiny, kdy se prosadil Radim Polášek a zápas tak začínal „od nuly“. V polovině třetí části se Pepino poprvé ujalo vedení, po nahrávce Šimíčka střílel Jakub Robenek. Do konce utkání už gól, i přes šance, nepadl a Pepino tak vydřelo vítězství 6:5.

Do zápasu naskočil a hattrick vstřelil Dominik Hanic, který se později objevil i v dresu mužského A-týmu v zápase proti Znojmu. "Bylo to těžké utkání, nečekali jsme, že soupeř bude vést o 3 branky, těžili především z brejků. Nakonec jsme se semkli jako jeden muž a otočili nepříznivý vývoj. Důležitý je zisk tří bodů."

Hlavním impulsem k otočení skóre byly 4 nahrávky kapitána Patrika Posselta: "Soupeř na nás vletěl ve vysokém tempu, dlouho nám trvalo, než jsme se s nepříjemnou hrou soupeře vyrovnali. Nakonec jsme tohle utkání naštěstí zvládli."

Roman Urbanec, vedoucí týmu Wizards, k zápasu řekl : "Po vedení po druhé třetině o dvě branky, se naši hráči ve třetí třetině začali bát o výsledek a soupeř toho po zásluze využil. Oproti včerejšímu utkání jsme byli produktivnější, ale k bodům nám to nestačilo, ty nám budou jistě chybět. Soupeři gratuluji."

Stejně jako včera, i dnes byl na lavičce domácího Pepina Martin Trojan: "Věděli jsme, že Wizardi hrají na rychlé brejky a i přesto 50 minut zápasu vedli. Nám se nedařilo proměňovat ani ty nejvyloženější šance a tak jsme vítězství museli doslova vydřít. V některých fázích zápasů jsme měli drtivý tlak a obraz hry připomínal přesilovku, jen branka soupeře byla zakletá. Nakonec se nám podařilo soupeře udolat, a tak jsme vlastně "utrpěli vítězství". Historie se však neptá jak, ale kolik!"