Stoprocentní sobota znamená návrat na první místo

neděle 19.10.2008 | J.G. |

V sobotních zápasech porážíme Torpedo Havířov 6:3 a Vikings Kopřivnice 4:0

FBC Pepino Ostrava - Torpedo Pegres Havířov 6:3 ( 1:0, 3:0, 2:3 )

Oba dva týmy, vědomy si důležitosti zápasu do něj vstoupili opatrně s cílem neudělat chybu. Častěji jsme drželi míček na svých holích my. V polovině třetiny nám soupeř nabídl svým faulem přesilovku, kterou jsme sice nedokázali využít, ale po jejím skončení jsme se stále více osmělovali před soupeřovou brankou. Náš tlak byl korunován přesně minutu před koncem první třetiny, kdy se po přihrávce Kozzyho trefil Tylson. 11 sekund před koncem třetiny byl vyloučen další hráč Havířova a dostali jsme možnost hrát další přesilovku. 4 sekundy po jejím skončení se trefil Matty  po přihrávce Macka. Dvougólové vedení přineslo do naší hry uklidnění a byť hráči Havířova taky nebyli bez šancí, postupně jsme zvýšili vedení v deváté a desáté minutě až na 4:0, když se nejdříve trefil Honzík po přihrávce  Zezula a potom po samostatné akci Tylson. Místo uklidnění však, na začátku třetí třetiny, přichází na naše hokejky nepochopitelná nervozita, čehož hráči Havířova využívají k napadání a jejich snaha je korunována gólem Kyjonky. Pokračujeme v poněkud rozhárané hře, ale přesto na konci sedmé minuty zvyšujeme vedení, když se po přihrávce Vaši trefuje Koli. Bohužel však děláme neuvěřitelné chyby v rozehrávce, čehož hráči Havířova využívají během jedné minuty ke snížení na 5:3, když se trefují Mattivi a znovu Kyjonka. Následující timeout má za účel uklidnit hráče a připomenout jim, že by bylo škoda ztratit takto rozehraný zápas. Havířov se o šanci na další zdramatizování zápasu sám připravuje vyloučením za faul a následné nesportovní chování. Nicméně se pokouší o power-play, ale po úniku Honzíka se trefuje do prázdné brány Vaša a stanovuje konečný výsledek na 6:3.

FBC Vikings Kopřivnice - FBC Pepino Ostrava 0:4 ( 0:0, 0:3, 0:1 )

V předcházejícím ligovém dvoukole soupeř dokonale zaskočil své protivníky a trochu nečekaně získal plný počet bodů. I když byla Kopřivnice oslabena o dva členy základního kádru ( vinou zranění nebo z jiných důvodů ), do zápasu jsme  vstupovali trochu s obavami. Jejich oprávněnost se potvrdila v první třetině, když nás soupeř nenechal v klidu rozehrát a aktivním napadáním nám znemožnoval hrát naši hru. Z toho plynulo poměrně velké množství šancí, které však likvidoval výborný Holmič nebo se štěstím naše obrana. Po přestávkovém pohovoru s hráči a následném stažení hry na dvě lajny, zapínáme na "vyšší rychlostní stupeň". Zvyšujeme aktivitu, přebíráme otěže hry do svých rukou a v rozmezí sedmé a desáté minuty třikrát skórujeme, když nejdříve Vaša ( po bleskově rozehraném trestném úderu ) a potom dvakrát Tylson ( vždy za asistence Vaši ) dostávají míček do branky soupeře. Třetinu dohrávámé v klidu. Na začátku třetí třetiny se dostává do hry opět třetí lajna a na hráčích Kopřivnice je vidět znatelná únava a možná taky rezignace něco s výsledkem udělat. Na konci čtvrté minuty završuje skóre Dawson tečí dalekonosné střely Zezula.

V obou zápasech potvrdili své kvality oba gólmani a své si odehráli lajny vedené Honzíkem a Vášou. Lajna vedená Lukim měla značné rezervy v rozehrávce a byla často pod tlakem soupeře. Výborně se prezentoval Calim ( kterému už v závěru docházely síly )  a v útoku překvapil Matty. Celkově je třeba zapracovat na udržení koncentrace ( Havířov ) a nepřeceňovat vítězství nad Kopřivnicí ( je třeba si uvědomit, že polovinu kádru tvoří hráči ročníku 1994 ). Sezóna je teprve na začátku a je třeba dále na sobě pracovat a ke každému soupeři a zápasu přistupovat s pokorou.