Pepino ukradlo body Vítkovicím

čtvrtek 23.10.2008 | Petr Dadej |

V zápase sedmého kola se před třísethlavou návštěvou vzepjal tým Pepina po tragické první třetině k velkému obratu, který v nájezdech dotáhl do vítězného konce.

1.SC SSK Vítkovice - FBC Pepino Ostrava 4:5sn (4:1,0:1,0:2; 0:0)
střely: 49:26 (18:9,14:5,12:10; 5:2)
branky: 10:26 Kološ Petr (Brus Pavel), 14:14 Tokoš Martin, 15:11 Vladař Martin (Tokoš Martin), 19:57 Tokoš Martin (Suchánek Patrik) - 10:58 vl.branka soupeře, 24:57 Daniš Jan (Skácel Petr), 51:53 Machala Pavel (Chrápek Tomáš),
53:57 Tříska Tomáš (Daniš Jan), 65:00 rozhodující nájezd Trunkát Michal

Do desáté minuty se hrála vyrovnaná oťukávaná, kterou přerušil až v polovině první části Petr Kološ, který - jako správná ikona Vítkovic - zavelel k cestě za dalším vítězstvím. Vítkovice si chvilku potom sice vstřelili vlastní vyrovnávací gól, ale do konce třetiny ještě stihnli postupně Tokoš, Vladař a tři vteřiny před koncem první části znovu Tokoš, zvýšit až na 4:1.  S Pepinem to znovu nevypadalo dobře, navíc druhou a třetí branku inkasovali muži v bílém ve vlastní přesilové hře. Vítkovice je v první části výrazně přestříleli a do šaten odcházeli s velkým sebevědomím a zápasem pod kontrolou.

Druhá třetina byla pro Pepino zkouška odolnosti a sebedůvěry, kterou se jim podařilo zvládnout. Přestože Vítkovice stále tlačili, přestříleli FBC stejně jako v první části, o devět střel, branku už žádnou nepřidali. Naopak v páté minutě se utrhla dvojice Petr Skácel a Jan Daniš a snížila na rozdíl dvou branek.

První část třetí třetiny tak trochu připomínala úvod utkání, nic moc se v ní  nestalo. A v té druhé části převzaly otěže zápasu hráči Pepina, kteří dokázali v přesilovce nejdříve Machalou snížit, aby o dvě minuty později Tomáš Tříska srovnal na 4:4. Do konce třetiny si ještě oba týmy vyměnily po jedné gólovce, když nejdříve vítkovický Suchánek trefil tyč, a poté Charizan netrefil prázdnou branku.

Zápas tak došel do prodloužení, kde měli převahu Vítkovice, ale v pětiminutovce, kdy se především bránilo, k rozhodnutí nedošlo.

Na nájezdy se jako první postavil Tomáš Chrápek, kapitán Pepina, ale přestřelil.
Jako první z Vítkovic se představil Petr Kološ, kterému míček vypípchl Jiří Vochozka.
Petr Skácel poté potvrdil svou pověst chladnokrevného zabijáka a nedal Ciompovi šanci.
Stejně tak se ale zachoval po něm jednoucí Pavel Brus, který zkušeně prostřelil Vochozku a skóre srovnal.
Jako třetí v bílém dresu vyrazil vstříc Ciompovi Michal Trunkát, který se bekhendovou kličkou, a tím rozhodl zápas, protože Daniel Folta branku nevstřelil.

Pepino tak vyhrálo první letošní derby na nájezdy a získalo velmi cenné dva body.