Výjezd na jižní Moravu se vydařil

pondělí 27.10.2008 | Petr Dadej |

Junioři porazili jak brněnské Bulldogs, tak Jihlavskou FbŠ a v tabulce se vytáhli na druhé místo.

Bulldogs Brno vs. FBC Pepino Ostrava 4:5 (1:1, 0:2, 3:2)
střely: 26:29 (9:10, 8:8, 9:11)
branky: 8:33 Houbal (Ondrušek), 41:05 Vrána (Štěpánek), 44:25 Daler (Ondrušek), 52:54 Kočí (Ondráček) - 13:25 Vojtíšek T., 24:05, 55:00 Robenek (na obě Vojtíšek T.), 33:10 Darda (Matula), 47:41 Hanic (Polášek)

V pátém kole se na staré hale Vodova proti sobě postavili akutálně třetí a sedmý tým tabulky. Pepino, které zaváhalo v Boleslavi, teď musí dohánět bodovou ztrátu a brát body i všem týmům bez rozdílu.
V Brně se, po začátku bez jakéhokoliv organizačního úvodu, začlo zhurta, s velkým nasazením z obou stran. Pepino i Buldoci si vypracovali několik šancí, ke gólu ovšem žádná nevedla. Ten jako první vstřelili brněnští, když Houbal potrestal vyloučení Posselta, kterému ovšem den na trestné lavici tímto neskončil. Do konce první části ale se štěstím srovnal Tomáš Vojtíšek, které po celý zápas mocně povzbuzovali rodinní příslušníci, kteří se na tento zápas z Ostravy vydali.
Ve druhé třetině hráli junioři FBC podstatně uvolněněji než jejich soupeř a podařilo se jim odskočit na rozdíl dvou branek, a to nemuselo být ani všechno. Robenek a Darda pěknými akcemi rozhýbali obranu soupeře a v tuto část utkání Ostravané utkání kontrolovali.
Do třetí třetiny vstoupili ovšem ospale a uspokojeně a Brněnští toho okamžitě využili. Během pěti minut bylo skóre už 3:3. Na hřišti se začalo jiskřit a rozhodčí začli více vylučovat. Hra s menším počtem hráčů na hřišti nakonec utkání rozhodla. Čtvrtý gól Pepina vstřelil po Poláškově nahrávce ještě za plného počtu hráčů Dominik Hanic, ale poté už na trestnou lavici postupně usedli dva hráči Bulldogs a tři Pepina. Za FBC si prožil celý zbytek utkání na trestné Patrik Posselt, který nedokázal rozhodčího přesvědčit o své pravdě a dostal 2 + 10 minut. Právě v tomto oslabení Buldoci vyrovnali a zápas směřoval k remíze. Bulldogs ve třetí třetině dominovali, dvakrát trefili tyčku a jednou břevno a s Pepinem to nevypadalo úplně dobře. Zodpovědnost na sebe ovšem vzali ti zkušenější, a tak po zmíněném Hanicově gólu zápas rozhodl, jak jinak než v přesilovce, po Vojtíškově nahrávce, Jakub Robenek.
Utkání pak už Ostravští zkušeně dovedli k vítězství a z Brna si tak odvezli tři body.

FbŠ Jihlava vs. FBC Pepino Ostrava 4:9 (1:3, 2:3, 1:3)

Po vydatném spánku se výprava přesunula za Jihlavu, do Třeště, aby v místní nové hale odehrála utkání proti Jihlavě. Ta v sobotu překvapivě porazila v prodloužení Havířov, a tak se nemělo jednat o žádný lehký zápas.
První gól utkání vstřelil už v 3.minutě Jakub Robenek, který důrazem před brankou otevřel skóre. Zápas se hrál v o mnoho nižším tempu než včerejší mač s Buldoky a naši borci se bohužel tempu více a více přizpůsobovali. Přesto se jim dařilo střílet další branky, když nejdříve zvyšoval Hanic a poté po pěkné kombinaci celého útoku Matula. Pak se nám naskytly dvě možnosti přesilových her, ale obě byly zahrány příliš staticky - a dokonce při návratu prvního vyloučeného soupeř po přečíslení snížil.
Druhá třetina se v mnohém podobala té první, Pepino sice pořád vedlo, ale hrou příliš neoslňovalo. Nutno přiznat, že s několika góly nám pomohl soupeřův brankář, kterého Hanic i Zezulka překonali skoro z poloviny hřiště. lastními chybami ale Ostravští neustále dovolovali soupeři snižovat skóre, které se nakonec zastavilo na třígólovém rozdílu.
Do třetí třetiny vstoupilo Pepino podstatně lépe a na hře to bylo rychle znát. Hned na úvod se trefil Vojtěch Zezulka a junioři FBC zvyšovali tempo. Trefil se ještě Polášek a po individuální akci Hanic, který stanovil skóre na 9:4. Konec zápasu byl ve znamení honby za prvním hattrickem Vojtěcha Zezulky, což se ovšem nepodařilo, a tak tato motivace zůstává i do dalších bojů.

Pepino tak získalo 6 bodů a v tabulce si výrazně polepší.

Co k zápasu pověděl Jakub Robenek? "Sice máme šest bodů, ale hrou jsme neoslnili. S Bulldogs byl zápas zajímavější, vyrovnanější a díky vyššímu tempu se mi rozhodně i lépe hrálo." Tomáš Vojtíšek přitakává : "Neumíme hrát na slabé soupeře, nedokážeme se pořádně namotivovat." - "Hrajeme složitě a moc vymýšlíme. Přitom by mnohé situace šly řešit jednodušeji", dodává Robenek.

"Nastoupili jsme dnes v ospalém temppu, ale i přesto jsme soupeře přehrávali. Po tom, co jsme se dostali do tempa, soupeř už vypadal odevzdaně", říká téměř trojgólový střelec, Vojtěch Zezulka. "Ke konci zápasu se mi bohužel i přes některé šance dovršit hattrick nepovedlo, ale i přesto děkuji spoluhráčům za jejich pomoc při přípravě šancí", zakončuje rozhovor ikona posledních několika minut.

Trenér Martin Trojan : "Soupeř mě dnes překvapil svým poněkud slabým výkonem, kterému jsme se záhy přizpůsobili. Po 40ti minutách to vypadalo, že na hřišti doslova usneme. Hra ve třetí třetině už byla o poznání lepší a hrát tak celý zápas, rozdíl ve skóre by byl výraznější."