FBC podlehlo Future

neděle 19.10.2008 | Romana Metzová |

Nezvykle v hale ISŠ Dopravní se v neděli 19.10. odehrál zápas 6.kola mezi domácím Pepinem, které v sobotním zápase dokázalo porazit Elite, a mezi hráčkami SSK Future, které naopak prohrály s Vítkovicemi. Zápas sliboval, stejně jako loni při všech vzájemných zápasech, vyrovnanou podívanou. Nakonec byl šťastnější pro Future.

Začátek utkání vyšel lépe hostujícímu celku. Podařilo se jim několikrát ohrozit Honkýšovou v brance, ta si však se všemi střelami poradila. Pepino se dostalo k první střele až v 5. minutě, ale Žůrková mířila nad. Přesto to bylo právě Pepino, kdo se ujal vedení. Polzerová střílela, míček se odrazil k Wirthové, která z otočky zavěsila nad nohu Blahutové. Za necelé dvě minuty už to ovšem bylo 1:1, když si domácí obrana srazila míček do vlastní branky. Hráčky SSK Future měly více ze hry, dostávaly se častěji k zakončení, ale vedoucí branku se jim vstřelit nedařilo. A tak to bylo opět Pepino, kdo udeřil. Halfarová nastřelila míček z vlastní poloviny a Žůrková z bezprostřední blízkosti ze vzduchu přesně zakončila. V čase 18:29 byla vyloučena ostravská Karin Vavrečková za držení. Future nebezpečně obléhal branku domácích. Na konci první minuty přesilové hry se jim naskytla možnost standardní situace, Jelínková rozehrála na špatně obsazenou Čapkovou a ta prostřelila Honkýšovou - 2:2.
Druhá třetina začala velmi opatrně, oba celky pouze nahazovaly míčky ze strany na stranu a čekaly na chybu soupeře. Již potřetí v utkání se Pepinu povedlo dostat se do vedení, a to zásluhou Hany Wirthové, která střelou do pravého horního rohu branky nedala Blahutové žádnou šanci. Pepino si začalo tvořit více šancí, ale ani Polzerové a následně Halfarové se skóre navýšit nepodařilo. Ze strany SSK Future hrozila především technicky výborně disponovaná Martina Čapková a domácí obrana měla co dělat, aby ji uhlídala. Byla to právě Čapková, kdo dokázal srovnat skóre, když ji přihrávkou z rohu výborně našla Veselá, a tak druhá třetina skončila opět nerozhodným výsledkem.
Začátek druhé třetiny se opět lépe vydařil hostujícímu týmu, nebezpečně střílela Čapková, Veselá nastřelila spojnici a po ní ještě Barbara Jelínková střílela do tyče. Na druhé straně nedokázala samostatný únik využít Hana Wirthová – přestřelila. Future poslala do vedení opět Čapková po hezké kombinaci s Medunovou. To běžela 47. minuta utkání. O minutu později bylo nařízeno trestné střílení proti Blahutové po faulu hostující obrany na Závodnou. Do středového kruhu se postavila Zuzana Halfarová. Hezkou forhandovou kličkou si položila Blahutovou a zavěsila pod břevno – 4:4. Šance byly na obou stranách, Medunovou vychytala domácí gólmanka, Polzerová na druhé straně ve 100% šanci minula branku. Zápas rozhodla střelou nad nohu v 56. minutě svým čtvrtým gólem v utkání Martina Čapková. Pepinu už nepomohl ani oddechový čas a následná hra bez brankářky.
Nejlepší hráčkou pražského celku byla po zásluze vyhlášena Martina Čapková, za Pepino pak cenu dostala gólmanka Katka Honkýšová.

FBC Pepino Ostrava - SSK Future 4 : 5 (2 : 2)(1 : 1)(1 : 2)
Branky a nahrávky:
11.Wirthová, 17.Žůrková (Halfarová), 28.Wirthová (Závodná), 48.Halfarová (ts) - 13.Honkýšová (vlastní), 20.Čapková (Jelínková), 36.Čapková (Veselá), 47.Čapková (Medunová), 51.Čapková (Medunová). Rozhodčí: Both, Waliczko. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 25.