FBC přehrálo v dramatickém zápase Elite

sobota 18.10.2008 | Romana Metzová |

Ostravská hala Sareza nabídla v sobotu 18.10. souboj mezi domácí Pepinem, kterému se v dosavadním průběhu podařilo získat 1 bod za remízu s Libercem, a týmem Elite Praha, který byl prozatím bez bodu a dělil se o poslední příčku tabulky. Zápas sliboval vyrovnaný souboj.

Již v první minutě se Pepino málem dostalo k zakončení, kdy Wirthová vyvezla míček z vlastní poloviny a nahrávala na volnou Bartuskovou před branku. Obránkyně Elite však stačily v poslední chvíli přihrávku vypíchnout. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, Honkýšová v brance domácích podržela svůj tým při střele Kláry Gregorové z bezprostřední blízkosti, na druhé straně se blýskla krásným zákrokem proti dobře mířené střele Vavrečkové hostující gólmanka Topičová. Utkání pokračovalo ve velmi vysokém tempu. V osmé minutě se Elite dostalo do vedení zásluhou Lenky Kubiskové, která se nejlépe zorientovala ve zmatku před domácí brankou a prostřelila Honkýšovou. I nadále se střídaly šance na obou stranách, ve 100% šanci se ocitla ostravská Polzerová, ale skórovat se ji nepodařilo, na druhé straně nebezpečně střílela Beranová. Dvě minuty před koncem první třetiny domácí obraně utekla Michaela Rullová a svůj brejk dokázala gólově zakončit – 0:2. Polzerová se ihned po buly dostala ke střele, ale snížit se ji nepodařilo. Ani obrovský tlak Elite v poslední minutě gól nepřinesl a do šaten se odcházelo za stavu 0:2.
Ve vysokém tempu pokračovala i druhá třetina. V první šanci se ocitla Zvonková, ale Honkýšová byla pozorná. Na druhé straně Topičová už tolik štěstí neměla, po hezké kombinaci dvojice Závodná – Polzerová, prvně jmenovaná zakončovala do prázdné branky. Elite však vzápětí odpovědělo na snížení a opět si vrátilo dvoubrankové vedení. Přesně střílela Jitka Zvonková – 1:3. Oba týmy se tlačily do útoku, gólmanky však výbornými zákroky nedovolovaly změnu skóre. V 34. minutě nebezpečně vypálila Rullová, Honkýšová střelu však chytla a bleskovým výhozem poslala do šance Polzerovou, která přesnou střelou snížila na 2:3. Hned o dvě minuty později už bylo vyrovnáno, Vavrečková střílela, Topičová vyrazila pouze před sebe, kde stála Závodná, pro kterou už nebyl problém, zamést míček do branky. Vyrovnávací gól Pepino nakopl, vytvořilo si tlak, který však utnulo vyloučení jejich obránkyně Koloničné za hru hlavou 3 sekundy před koncem 2. třetiny.
Hostující hráčky tedy vstupovaly do třetí třetiny v početní výhodě. Ač dobře kombinovaly, ke gólu to nevedlo. Po skončení přesilovky se ještě ocitla tváří v tvář Honkýšové Klára Gregorová, ale úspěšná nebyla. Pak už zodpovědnost na svou hokejku vzala nejmladší hráčka v kádru Pepina Gabriela Žůrková a dvěma góly z pravé strany do šibenice v rozmezí čtyř minut poslala Pepino do dvougólového vedení. Snížit se snažila Kateřina Gregorová, ale její střelu obětavě zastavila bezchybná Zuzana Halfarová. Pět minut před koncem třetí třetiny si trenér Elite Praha vyžádal oddechový čas. Po 30 sekundové poradě se hráčky Elite vrátily na hřiště jako vyměněné, napadaly domácí rozehrávku, což dělalo obránkyním Pepina velké problémy. Chyby domácí obrany dokázala plně využít ze středu střílející Hana Poláková a vykřesala jiskřičku naděje. Tu však vzápětí rázně utnula svým třetím gólem v utkání Martina Závodná po přesném výhozu gólmanky Honkýšové, která si tak připsala dnes již druhou asistenci. Elite se pokusilo o power-play nezvykle už 3 minuty před koncem třetiny. Hra bez gólmanky se jim ovšem nevyplatila, prázdné branky využila ke skórování Romana Polzerová a za necelou minutu ji přesným zásaham napodobila Žůrková, která tak uzavřela hattrick.
Utkání tedy skončilo výsledkem 8:4, který možná trochu zkresluje celý vývoj utkání. Ten byl celé dvě třetiny velmi vyrovnaný a až v druhé polovině třetí třetiny se podařilo hráčkám Pepina brankově odskočit a v závěru si vítězství již pohlídaly.
Pepino si tak připsalo do tabulky první vítězství, Elite zůstává i nadále bez bodu.

FBC Pepino Ostrava - Elite Praha 8 : 4 (0 : 2)(3 : 1)(5 : 1)
Branky a nahrávky:
24.Závodná, 35.Polzerová (Honkýšová), 37.Závodná (Vavrečková), 45.Žůrková (Šimůnková), 48:59 Žůrková, 57.Závodná (Honkýšová), 58.Polzerová (Fleischmannová), 58.Žůrková (Wirthová) - 8.Kubisková, 19.Rullová, 24.Zvonková (Krejčová), 56.Poláková (Jahodová).