DVA RŮZNÉ ZÁPASY, DVA RŮZNÉ VÝKONY, DVA (SKORO) STEJNÉ VÝSLEDKY

neděle 9.11.2008 | J.G. |

Ve včerejším pokračování ligy starších žáků jsme odehráli dva rozdílné zápasy se soupeři z opačných konců tabulky. V prvním zápase jsme po, mdlém a ospalém výkonu porazili trápící se poslední celek tabulky Paskov vysoko 11:1 a ve druhém jsme v „malém derby“rozdrtili jednoho z aspirantů na mety nejvyšší, Vítkovice 10:0

FBC Pepino Ostrava – Paskov Saurians 11:1 ( 3:0, 3:0, 5:1 )

První sobotní zápas nás nezastihl v optimální pohodě. Hráči působili ospale, hráli absolutně bez chuti a nasazení, jakoby byli myšlenkami úplně někde jinde a nepomáhalo vůbec nic. Zřejmě se vžili do role, že se jim od soupeře nic nehrozí a tak se směle přizpůsobili výkonu domácího týmu. V krizových chvílích nás podržel výborným výkonem Pavel Černota, i když jediný obdržený gól padl po jeho nepřesné rozehrávce. Nutno ovšem poznamenat, že mu moc nepomohli spoluhráči, protože v daný okamžik neměl komu přihrát.. Z hlediska mého zápas, na který je nutno rychle zapomenout. O góly se podělili Váša, Davson a Honzík v třetině první, Krahi, Koli a Zezul v třetině druhé a Honzík, Tylson, Robin a dvakrát Joudy v poslední třetině. Jediný úspěch Paskova vstřelil asi nejlepší hráč na hřišti v domácím dresu Bandarica. Při zapisování statistik vycházím z oficiálního zápisu, i když ne všechno je tam uvedeno podle skutečnosti. Bohužel, to neovlivním.

1.SC SSK Vítkovice – FBC Pepino Ostrava 0:10 ( 0:4, 0:2, 0:4 )

Po prvním zápase jsem měl trochu obavy s jakým nasazením hráči nastoupí do zápasu s naším odvěkým „nepřítelem“. Nic na tom nezměnilo ani to, že soupeř byl před tímto zápasem oslaben o dva klíčové hráče, Jankulára ( ten odjel pomoci juniorům proti poslednímu celku juniorské ligy ) a Kasince ( jehož trápilo zranění ). Sám jsem byl zvědavý, jak se s tím vítkovičtí hráči vyrovnají, jestli je to více nesemkne a nebudou tak ještě více kousat. Před zápasem proběhlo zdravé hecování s naším bývalým hráčem Patrikem Michalíkem a šlo se na věc.

Co napsat k samotnému zápasu ? Upřimně řečeno nevím. Přejeli jsme Vítkovice rozdílem ne jedné, ale možná dvou tříd, alespoň takto to vypadalo z pohledu lavičky. U všeho jsme byli dříve než soupeř, měli jsme rychlejší start na míček, byli jsme techničtější, dynamičtější …  hráči soupeře se zjevně nedokázali vyrovnat z absencí svých dvou klíčových hráčů a hráli hodně zakřiknutě, případně se někteří věnovali podrážděným diskuzím s rozhodčími. Těžko říct, jak by se zápas vyvíjel, kdyby oba dva celky hráli v plných sestavách. V první třetině skórovali Vaša, Tylson, Kozy a Joudy, v druhé pak Krahi a Vaša a debakl soupeře završili v poslední třetině dvakrát Kozy ( ten tak dovršil hattrick ) a DavsonTylsonem. Klukům nezbývá než poděkovat za předvedený výkon v tomto zápase, všichni bez výjimky zaslouží absolutorium a slíbenou odměnu. Samozřejmě, chybičky byly, ale pro tentokrát se dá přimhouřit oko.

Po třech dvoukolech vedeme tabulku s plným počtem bodů, na své soupeře máme malý náskok a chtě nechtě se musíme vyrovnat s tím, že nás prozatím výsledky pasují do role favoritů. Jak se s tím kluci dokážou vyrovnat se ukáže v dalším pokračování ligy. Nesmíme usnout na vavřínech, ale dále na sobě tvrdě pracovat a přistupovat ke každému zápasu tak, jako by na druhé straně hřiště stál soupeř z nejtěžších …..