Juniorky: O víkendu jsme přišli o důležité body

pondělí 10.11.2008 | Jiří Muras |

V sobotu 8.11.2008 jsme odjeli bojovat o první místa v tabulce. Čekalo nás utkání s týmem FBC Asper Šumperk a S.K. P.E.M.A. BCC Opava.

V sobotu 8.11.2008 jsme odjeli v ranních hodinách na 5. a 6. kolo do Olomouce. Bojovat o první místa v tabulce. Čekalo nás utkání s týmem FBC Asper Šumperk a S.K. P.E.M.A. BCC Opava. Oba dva soupeři byli v tabulce pouze o 1 bod před námi. Tudíž tyto dva sobotní zápasy rozhodly o prvenství v tabulce.

Do Olomouce jsme odjeli v tom to složení:

Brankář: Procházková

Hráči: Hebronová, Lustigová, Moravcová, Spáčilová, Ratajová, Sikorová, Vinklerová, Szczurová, Paloncyová, Drkošková, Sluková, Metzová P.

FBC Pepino Ostrava vs.       FBC Asper Šumperk

( 0:3, 1:2, 0:0)                       1:5

Do zápasu jsme šli s velkým nasazením a cílem uhrát body potřebné k udržení pozice v tabulce. V prvních 4 minutách jsme si vytvářeli dostatečný tlak na soupeře. Ten nás však vyvedl z míry a po hrubce jsme okamžitě inkasovali branku, která holky trochu složila. V zápětí jsme obdrželi i druhý gól. Další velká chyba - a skóre bylo najednou 0:3 pro Šumperk. Do konce první třetiny se již nic zajímavého nestalo. O přestávce jsme se nahecovali a vyrazili do druhé třetiny bojovat s velkým nasazením. Na holkách šlo okamžitě poznat, že soupeři nic zadarmo nedají. Hra se přitvrdila. Uběhly necelé dvě minuty druhé třetiny a Kamila Paloncyová snížila náskok soupeře. Avšak o 4 minuty později jsme si dali nešťastný vlastní gól. Šance snížit skóre se nám vyskytla v momentě, kdy byla hostující brankářka seknuta přes prsty. Upustila míček před sebe. I přestože ani jeden z rozhodčích nepískl faul, všichni najednou zůstali stát jako opaření. Byla to škoda, neboť jsme tímto zaváháním mohli skóre o něco snížit. Ke konci 2.třetiny se míček opět houpal v síťi za zády naší golmanky. V průběhu poslední třetiny jsme si vytvářeli šance jak my, tak i soupeř, ale nikdo už neskóroval. Zápas skončil 1:5 pro tým FBC Asper Šumperk.

S.K. P.E.M.A. ECC Opava              vs.       FBC Pepino Ostrava

( 2:1, 2:3, 5:1)                                 9:5

Na druhý zápas jsme se připravili lépe. Ale náš tým byl oslaben o Lucii Lustigovou a Denisu Hebronovou, které odjely s ženami na utkání proti Židenicím. Do zápasu jsme vstoupili v dobrém tempu a od úvodních minut jsme otevřeli skóre. Postarala se o to  Denisa Ratajová. V průběhu první třetiny se vyskytly šance na obou stranách. Ašak ke konci této periody jsme udělali dvě hrubky. Každá z nich byla potrestána gólem. Na časomíře svítilo skóre 2:1. O přestávce jsem holky upozorňoval na hrubé chyby v naší obraně. Na úvod druhé třetiny jsme vstřelili vyrovnávací branku. Zásluhu na ní má  Nikol Vinklerová. Jenže netrvalo dlouho a během 3 minut se domácí opět ujali vedení. Posledních 5 minut byly hodně divoké a dramatické. Nejprve jsme vyrovnali na 3:3. Gól dala Zdeňka Sluková (asistence:Kamila Paloncyvá). Půl minuty na to jsme soupeři nadělili další dárek v podobě čtvrté branky - Dominika Drkošková (asistence:Veronika Szczurová). Naše radost však netrvala dlouho. Bylo vyrovnáno. Po druhé třetině tak na tabuli svítilo skóre  4:4. Hned na úvod  třetí třetiny jsme se znovu ujali vedení - Dominika Drkošková (asistence:Denisa Ratajová). Naše nadšení bylo ale rázem pryč, když soupeřky opět srovnaly. Během 2 minut se domácí hráčky ujaly vedení. V čase 11:15 jsme si vzali time out, abychom nabrali dech na závěrečné minuty utkání a pokusili se skóre vyrovnat. Holky šly odevzdat všechny své zbývající síly. Vytvořily si tlak, ale neproměnily důležité šance. Po chybě už  nám Opava utekla na rozdíl dvou branek. Během jedné minuty jsme ještě obdrželi další dva góly. Vůbec jsme nezvládli koncovku. Po zápase bylo v šatně hrobové ticho. Holky si uvědomovaly, kde byly naše největší chyby, kterých se musíme příště vyvarovat...