Půl minuty od vítězství

pátek 14.11.2008 | Petr Dadej |

Včera se v televizním utkání utkaly týmy Pepina Ostrava a Bulldogs Brno. Vyrovnaný zápas nakonec rozhodla Najdekrova nezjištná střela v prodloužení.

FBC Pepino Ostrava - Bulldogs Brno 6:7p. (2:2,3:2,1:2,0:1)
branky: 00:40 Petr Skácel (Jan Daniš), 19:59 Pavel Machala (Tomáš Tříska), 21:54 Michal Ďopan (Miroslav Kozel), 23:06 Tomáš Tříska (Jan Daniš), 39:50 Tomáš Chrápek, 48:20 Tomáš Tříska (Petr Skácel) - 10:09 Ondřej Vrána (Tomáš Pavla), 16:44 Martin Komenda (Petr Kadlec), 26:00 Michal Kotlas (Matěj Koňařík), 32:45 Pavel Najdekr, 51:13 Petr Kadlec (Matěj Koňařík), 59:27 Matěj Koňařík (Ondřej Vrána), 63:47 Pavel Najdekr

diváků : 273
střely : 34:40 (11:11,16:9,6:14,1:6)

Zápas začal pro Ostravské skvěle, hned v první minutě zametl Skácel skákající míček do růžku Wagnerovy branky a zatím největší návštěva, která se na Pepino letos přišla podívat, se těšila na další brankové hody. Ty se nakonec konaly, ale zdaleka nebyly tak jednoznačné, jako v předchozích dvou zápasech, které Pepino sehrálo proti Havířovu a Spartě. "Čekali jsme vyrovnaný zápas, a to se i potvrdilo", říká Martin Svoboda. První třetina byla velmi vyrovnaná, Buldoci sice skóre otočili a směřovali do šaten s jednogólovým náskokem, ale s tím se nesmířil Tříska, který vteřinu před koncem první části skóre srovnal.

To, že se Pepino dokáže v šatně pořádně namotivovat, jasně dokázali muži v bílém i ve druhé části, když po třech minutách už zase vedli - dokonce o dvě branky. Zasloužili se o to Ďopan a Tříska. Jenže zase své vedení ztratili - Kotlas a Najdekr svými rychlými střelami překonali chytajícího Vochozku. Konec třetiny ale opět patřil Pepinu, Chrápek deset sekund před jejím koncem zvýšil na 5:4 a do šaten tak mohli odejít spokojenější hráči domácího týmu.

Prvním skórujícím ve třetí části byl, přestože "až" v deváté minutě, Tomáš Tříska a zvýšil tak opět na rozdíl dvou branek. Jenže potom začli otěže zápasu pomalu přebírat hráči Brna a úřadovat začal Matěj Koňařík, který je v Brně na hostování právě z Pepina. Dnes už jednu nahrávku zaznemanel, ale to rozhodně nemělo být vše. Bulldogs v polovině třetiny využili díky Petru Kadlecovi po Koňaříkově nahrávce přesilovku a poté začli mohutně dobývat brankoviště domácích. Brněnští na poslední dvě minuty odvolali brankáře a v šesti hráčích točili domácí pětici. Nakonec se jim podařilo rychle přenést hru a do prázdné branky srovnával půl minuty před koncem třetí třetiny právě Matěj Koňařík.

Prodloužení jasně vládli hráči Bulldogs, Ostravští působili křečovitým dojmem, jakoby stále nechtěli věřit tomu, že přišli o tři body v poslední minutě. Nakonec o bodu navíc rozhodl Pavel Najdekr, který překvapivou střelou ze střední vzdálenosti překonal Vochozku. "Na konci utkání rozhodovalo štěstí, tenkokrát ho mělo více Brno a odváží si od nás dva body. Měli jsme vyhrát, bohužel jsme ale dostali v závěru vyrovnávací gól", hodnotí utkání Martin Svoboda. Nakonec ale optimisticky dodává, že "každý bod se počítá."

Po zápase hráčům přiliš do řeči nebylo. Machala hodnotil utkání stručně : "Prohráli jsme si to sami. Dostali jsme hloupé góly v závěru zápasu z dálky. Soupeř nahodil míček zpoza půlky hřiště a spadlo to tam."

Pepino tak zůstává šesté, ale má pouze tři body náskok na Liberec s Chodovem, kteří mají o dva zápasy méně.

Teď se ale muži už musí soustředit na pohárové utkání s Vítkovicemi, které se odehraje 19. listopadu a ve kterém si tak mohou znovu spravit chuť.