Ženy dvakrát shodně 5:5

úterý 11.11.2008 | Romana Metzová |

Oba víkendové zápasy, jak ten sobotní proti Židenicím, tak i ten nedělní proti Olomouci, byly podle předpokladů velmi vyrovnané. Oba skončily shodně remízou 5:5.

TJ Sokol Brno Židenice : FBC Pepino Ostrava  5:5   (statistiky zde)

Zápas začal z obou stran velmi opatrně. Pepino však dokázalo zužitkovat hned svojí první šanci a dostalo se do vedení zásluhou Polzerové, když spolu s asistující Fleischmannovou dokázaly díky perfektnímu napadání brněnské rozehrávky získat míček a dostat ho za záda Schneiderové. Hned o 8 sekund později, bezprostředně po buly, přišel pro Židenice další šok. Po asistenci Wirthové zvyšovala už na 0:2 Žůrková. V 5.minutě se Pepinu naskytla možnost hry v početní výhodě, když byla vyloučena Andrea Dernerová. Pepinu se však přesilovka vůbec nepovedla, dokonce se jim ani vážněji nepodařilo ohrozit Schneiderovou v bráně Židenic. V první vážné šanci domácích se ocitla Vránová, ale její dorážku úspěšně kryla Honkýšová. Židenicím se často dařilo překonat obranu Pepina díky narážečkám a z jedné takové padl i první gól domácích, který vstřelila Brošová – 1:2. Opět navýšit vedení Pepina mohla Gabka Žůrková, ale při samostatném úniku se ji nepodařilo zasunout míček pod nohu domácí gólmanky. Do konce první třetiny už se skóre nezměnilo. Pepino přestřílelo Židenice 4:9. Hned na začátku druhé třetiny se domácí Asfourové naskytla prázdná branka, ale minula. Další akce domácích skončila na břevně ostravské branky. V čase 26:50 se podařilo Petře Schmidtmeyerové využít závaru před brněnskou brankou a pohotově navýšila náskok Pepina. Židenice hrály velmi aktivně, vytvořily si územní převahu, ale nedokázaly ji zužitkovat, a tak se po chybě v obraně dostaly do brejku Schmidtmeyerová s Žůrkovou a prvně jmenovaná dokázala vsítit svůj druhý gól v utkání. Pepino gól nabudil, ale do konce druhé třetiny už se jim jejich tlak nepodařilo proměnit v gól. Tato třetina už byla o poznání vyrovnanější, dokazuje to i poměr střel 10:9 pro domácí. Pepino tedy nastupovalo do třetí třetiny s třígólovým náskokem. Židenicím se však podařilo dokonale zaskočit hostující tým, když během úvodních pěti minut třetí třetiny vstřelily 2 góly. Navíc se jim bezprostředně po vstřelení kontaktního gólu naskytla možnost přesilové hry, když byla vyloučena Wirthová za držení. Z přesilovky se jim sice gól ještě vstřelit nepodařilo, ale o dvě minuty později už bylo vyrovnáno, když Dernerová nedala Katce Honkýšové šanci a poslala míček pod břevno. Trenér Pepina Michal Mariánek reagoval oddechovým časem, aby své hráčky uklidnil. Ani to však nepomohlo a dokonalý obrat ve třetí třetině završila gólem na 5:4 Klára Girgleová. Do konce zbývalo 5 minut. Pepino se dostalo do vyložené šance, když domácí gólmanka neodhadla přihrávku zpoza branky, ale jedinečnou možnost na vyrovnání trestuhodně zahodilo. A tak to byla domácí Dernerová, která mohla pohřbít ostravské naděje, ale zakončení samostatného úniku jí nevyšlo. Necelou minutu před koncem se však Pepino přece jenom dočkalo. Wirthová se svým důrazem před bránou dostala až k zakončení a k obrovské radosti Pepina srovnala na 5:5. Na řadu tedy přišlo prodloužení. Oba týmy hrály velmi opatrně, k vidění nebyly žádné vážnější šance. Na straně Židenic to byla Girgleová, kdo se ještě pokusil ohrozit Honkýšovou, ale stejně jako Pepino ztroskotalo na připravené Schneiderové, tak i hostující gólmanka bez větších obtíží střelu chytá. Branka tedy v prodloužení nepadla a oba týmy si odváží 1 bod za remízu.

Trenér Michal Mariánek byl z konečného výsledku lehce na rozpacích: ,,Na jednu stranu jsem zklamaný vzhledem k průběhu ve vývoji skóre, ale na druhou stranu nás Židenice dostaly pod obrovský tlak a dokázaly otočit skóre ve svůj prospěch.“ Zároveň však pochválil svůj tým: ,, Jsem rád, že holky dokázaly zmobilizovat všechny síly a minutu před koncem dokázaly vyrovnat.“.

FBS Olomouc  :   FBC Pepino Ostrava     5:5   (statistiky zde)

V neděli byl na programu zápas s trápící se Olomoucí. Zápas začal lépe pro domácí, když nebezpečně střílela Vobořilová, ale Honkýšová v brance dobře zasáhla. V 6. minutě už ale takové štěstí neměla. Domácí Přikrylová přesně našla Martiškovou, která vstřelila úvodní branku zápasu. Oba týmy hrály opatrně, diváci moc vážnějších šancí neviděli. Výjimkou byla v 11. minutě nenápadná, ale přesná střela ostravské Šimůnkové, která tak vyrovnala na 1:1.  V této fázi hry měla více ze hry Olomouc, ale naštěstí pro hostující Pepino nedokázala Kamínková trefit skákavý míček z hranice velkého brankoviště. Dvě minuty před koncem první třetiny se usmálo štěstí na ostravský tým, když olomoucká obrana ve snaze rozehrát trefila hokejku Karin Vvrečkové a od té se míček odrazil za záda Kořenkové. Pepino tak odcházelo do šaten ve vedení 1:2. do druhé třetiny vstoupila o poznání lépe Olomouc. Střela Pavlíkové sice jenom orazítkovala břevno, ale viditelnou olomouckou převahu dokázala o 3 minuty  později využít Matulíková. Pak už ovšem úřadovalo Pepino. Během minuty a jedné sekundy dokázalo vstřelit 2 branky. Nejprve se oblíbenou backhandovou střelou prosadila kapitánka Pepina Bartusková a o 61 sekund později se podruhé v zápase prosadila Karin Vavrečková z přesilové hry při vyloučení domácí Vobořilové. Do třetí třetiny nastoupial v bráně Olomouce místo Kořenkové mladá Doubková a než si stačila sáhnout na míček, už ho lovila ze své branky, když po asistenci Moniky Fleischmannové zakončovala Zuzka Bartusková. Olomouc se nevzdávala a stupňovala svůj tlak. V tom jí pomohlo i vyloučení hostující Halfarové za sekání. Přesilovka sice zůstala nevyužita, ale 20 sekund po návratu Halfarové vstřelila gól na 3:5 olomoucká Matulíková. Pepino si vybralo oddechový čas, aby se aspoň trochu pokusilo otupit tlak domácích hráček. Zápas byl v této části pro diváka jistě velmi zajímavý. Vyložené šance byly na obou stranách, ale gólmanky držely své týmy. Obrana Pepina si však vybrala slabší chvíli, když nejprve nechala před brankou osamocenou Kamínkovou, která zakončovala do prázdné branky, a poté se ji nepodařilo zachytit výhoz gólmanky Doubkové, která do samostatného úniku poslala Šimoníkovou, a ta střelou na zadní tyčku překonala Honkýšovou – srovnáno 5:5. V posledních dvou minutách třetí třetiny se na hřišti odehrávalo pořádné drama, ale ani jeden z týmů už skórovat nedokázal. A tak podruhé za víkend čekalo na Pepino prodloužení. To se až na dvě šance ostravského Pepina odehrávalo především v režii Olomouce. Vypovídá o tom i poměr střel v prodloužení 9:2 pro Olomouc. Vobořilová nastřelila břevno a v další šanci Olomouce odpalovala ostravská obrana míček z brankové čáry. I přes tyto obrovské šance se skóre už nezměnilo.

Trenér Pepina Michal Mariánek: ,,Dnes jsme byli aktivnějším týmem, ale po hrubých chybách jsme nechali soupeře nejprve snížit a pak vyrovnat."