Pražská mise byla úspěšná jen napůl

pondělí 17.11.2008 | M.T. |

Junioři sehráli o víkendu další dvě kola nejvyšší soutěže proti týmům FBŠ Bohemians Praha a SSK Future

V sobotním podvečeru nás v hale francouzského lycea čekal desátý tým prvoligové tabulky FBŠ BOHEMIANS PRAHA. Do zápasu jsme vstoupili velice ospale a prvních 10 minut to byl nudný, pěší florbal. Na začátku dvanácté minuty jsme brankou Robenka otevřeli gólový účet, jenže Bohemians odpověděli hned po čtyřech sekundách a tím odstartovali naše trápení. Naše hra byla nudná, bez nápadu, bez bojovnosti, bez nasazení, jako bychom čekali, že se domácí porazí sami. Ti však brzy vycítili, že aktuálně druhý tým tabulky dnes opravdu není ve své kůži a začali podnikat, pro nás, smrtící breaky. Není tedy divu, že po dvou třetinách byl stav 6:2. Po přestávkové bouři v kabině jsme během dvou minut vstřelili dvě branky, ale bohužel také dvakrát inkasovali. Soupeř nám povolil už pouze kosmetickou úpravu výsledku na konečných 9:6. V tomto utkání zklamali především hráči, na které se trenéři nejvíce spoléhali. Opory juniorů hrající extraligu mužů tentokrát zápas vyloženě odflákli a jejich produktivita při počtu střel 27:41 také není tou nejlepší vizitkou.

Názory některých aktérů:
Jiří Darda - Soupeře jsme jasně podcenili, začalo to už rozcvičkou a pak pokračovalo po celý zápas. Vlastní nekoncentrovaností jsme darovali Bohemce tři body. A odrovnali pět let života trenérovi dodává trenér Koutný

Patrik Posselt - Začali jsme ospale a to se nám vymstilo. Soupeř nám dal několik laciných gólů a my jsem neokázali najít zbraň na jejich breaky.

Radim Polášek - Zápas jsme podcenili už při vystupování z vlaku, když jsme si mysleli, že se soupeř porazí sám. Dostali jsme lekci z produktivity kdy jsme neproměnili neskutečně mnoho šancí. Dostali jsme pořádnou facku, která si myslím přišla vhod, poněvadž někteří z nás už chodili s nosem hodně nahoru. Doufám, že nám tato prohra "prospěje".

FBŠ Bohemians Praha - FBC Pepino Ostrava 9:6 (2:1, 4:1, 3:4)

12. Hladík, 20., 45. Kindl, 27. Janoušek, 38., 39., 40. Petr, 43. Koda, 51. Kozák - 12. Robenek, 15. Hanic, 45., 45. Vojtíšek, 44. Janečka, 53. Zezulka
Vyloučení 2:3, bez využití

V neděli dopoledne jsme v nafukovačce v Radlicích nastoupili proti leaderu tabulky SSK Future. Oproti sobotě jsme byli maximálně koncentrovaní a odhodlaní sebrat domácím všechny body a odčinit tak včerejší blamáž na Bohemce. To se nám od začátku utkání dařilo a těch pár diváků, kteří si našli na toto utkání cestu, muselo být jistě s předvedenou hrou obou týmů navýsost spokojeni. Hrál se rychlý, tvrdý, dynamický, moderní florbal, ve kterém nechyběly pohledné akce, ani tvrdé souboje, které však byly v duchu fair-play. I dvaceti brankový účet zápasu se přeléval z jedné strany na druhou, takže se divák skutečně nenudil. Nejprve jsme se dostali do dvoubrankového vedení, aby soupeř během osmi vteřin vyrovnal. Do kabin jsme, však přece jen šli s vedením 2:3. Druhá třetina se domácím parádně povedla a čtyřmi góly odskočili na 6:4. Třetí dějství ovládl modrý tým a sedmi vstřelenými góly připravilo domácí o tři body.