Nezadržitelná Polzerová nás posunula do semifinále poháru ČFbU!!!

úterý 18.11.2008 | Mar |

Famózní výkon předvedla ve čtvrfinálovém utkání poháru Romana Polzerová. Soupeři nastřílela 5 branek a přidala navrch ještě jednu asistenci. V konečném účtování jsme Olomouc porazili 8:4 a postoupili do semifinále soutěže.

FBC Pepino Ostrava - FBS Olomouc 8:4 ( 2:0 ; 4:2 ; 2:2 )
                                                             statistika utkání je k nahlédnutí zde

Do utkání jsme vstoupili aktivně a šli jsme celkem dravě za vstřelením úvodní branky zápasu. Po té co jsme přečkali několik nebezpečně vyhlížejících situací, zaúřadovala fantomka večera Romana Polzerová a v 9.minutě otevřela účet zápasu. Stejná hráčka se prosadila za necelých pět minut, když využila nahrávku Zuzany Halfarové a navýšila vedení na 2:0 v náš prospěch.
Ihned po úvodním vhazování druhé třetiny zkazila náladu hanačkám spolupráce dvojice Hebronová-Žůrková, neboť druhá jmenová přidala náš třetí gól již 8 vteřin po buly a vyhnala z branky hostující Doubkovou. Smrtelný úder hostům zasadila zřejmě 6.minuta druhého dějství. Nejprve po nádherné samostané akci vstřelila branku Romana Polzerová a ihned po buly se prosadila v tomto zápase specialistka na tyto branky Gabka Žůrková (na vstřelení branky po buly ji opět stačilo pouhých 8 vteřin). Průběh zápasu nám umožnil nasadit všechny hráčky, a tak si svůj ostrý debut mezi dospělýma odehrála i mladá naděje Petra Metzová. Když se v 39. minutě po dobrém napadání Moniky Fleischmannové zapsala mezi střelce zase Romana Polzerová, zdálo se být rozhodnuto. Bohužel příznivý stav přinesl na naše hole i trochu lehkovážnosti a nedisciplinovanosti, což jsme zaplatili 2 brankami v průběhu poslední minuty druhé třetiny a zbytečně jsme nalili hanačkám naději do žil. Stav po druhém dějství byl 6:2 v náš prospěch.
Jelikož jsme si moc dobře pamatovali průběh posledního utkání,na vzniklou situaci jsme reagovali návratem k základní sestavě a pozměněním stylu hry. Zlepšený výkon přinesl své ovoce hned ve třetí minutě třetí třetiny. Střelkyně večera Romana Polzerová se proměnila v nahrávačku a přesně našla osamocenou Moniku Fleischmannovou, která svým neopakovatelným způsobem překonala brankářku hostí. Stejná dvojice slavila i čtyři minuty před koncem utkání.Tentokráte nahrávala Fleischmannová a střílela Polzerová, která tak již vstřelila svou pátou branku v zápase. Hosté dokázali v posledním dějství ještě dvakrát skórovat, ale to již nemohlo nic změnit na našem vítězství a postupu do semifinále poháru ČFbU. Nejlepší hráčkou domácích byla zvolená Romana Polzerová na straně hostů ocenění získala Marie Volná.

komentář ternéra domácích: "Dnešní vítězství je výsledkem dobré práce celého družstva. Všechny hráčky si patřičným nasazením odehrály svůj úsek a poctivě plnily všechny pokyny. Byť to tak z výsledku nevypadá, je za všemi střeleckými úspechy zejména výborná defenzivní práce. Z postupu do semifinále poháru mám samozřejmě radost, ale osobně bych dnešní vítězství vymělil za body do ligy."