Vítkovice padly i podruhé, Pepino je ve čtvrtfinále poháru!

středa 19.11.2008 | Tomáš Viatr + Petr Dadej |

Pepino letos podruhé přehrálo Vítkovice a podruhé tomu tak bylo v prodloužení. Postoupilo tak do čtvrtfinále poháru ČFbU, ve kterém se utká se Sokolem Přerov.

Osmifinále poháru ČFbU nás 19.11., v domácí hale Sarezy,  svedlo dohromady s městským rivalem 1.SC SSK Vítkovice. Lepší vstup do utkání měli hosté, kteří první třetinu ukončili svým vedením 0:2, kdy střelci byli Mojžíšek s Tokošem.

Ve druhé třetině byla slušně zaplněná tribuna ostravské haly svědkem lepšího florbalu a také více branek v sítích brankářů. Nejprve zvyšoval už na 0:3 Michal Hanic, kterému míček před prázdnou branku předložil novic ve vítkovickém dresu Lukáš Petřík. O příjemné překvapení se postarala třetí lajna domácích, která ihned po příchodu na hřiště dokázala rozvlnit síť za Ciompovými zády, střelcem byl Pepa Čejpa. Do konce třetiny padly na obou stranách ještě dvě branky. Za Pepino skórovala Jiřím Charizánem opět třetí lajna a obvyklý střelec Petr Skácel. Za SSK to byli Tokoš s Petříkem. Do kabin se tedy po druhé třetině šlo za stavu 3:5 z pohledu FBC.

Do třetí části vletěli domácí borci s velkou chutí, důkazy toho byly četné šance, které však mařil svými zákroky Roman Ciompa. Tomu se to dařilo až do 52. minuty, kdy Daniš zužitkoval Skácelovy křížné přihrávky a snížil na rozdíl jediné branky – 4:5. Vyrovnání přišlo zcela zaslouženě v čase 55:30, kdy Machala na středu vybojoval míček, který poslal přesně do levého horního rohu brány hostů – 5:5. Do konce základní hrací doby se hra přelévala ze strany na stranu, změnu skóre to však nepřineslo a tak přišlo na řadu prodloužení. V tom se v čase 1:55 radovali domácí. Chrápek na středu získal míček a v situaci 2 na 1 jej přesně předložil Honzovi Danišovi, který přesnou střelou poslal Pepino do čtvrtfinále poháru ČFbu.

FBC Pepino Ostrava - 1.SC SSK Vítkovice 6:5p (0:2, 3:3, 2:0, 1:0)