V súboji o prvé miesto sme zlyhali

neděle 23.11.2008 | Peter Klapita |

Mladší žiaci B si nedokázali udržať prvé miesto a prezimujú tak na druhej priečke.

V 8. kole přeboru mladších žiakov  los nadelil "B" družstvu FBC Pepino Ostrava neľahkých súperov. Tímy Z.F.K. Petrovice a 1.Fbk Eagles Orlová sa nachádzali s rovnakým počtom bodov ako Pepino na špici tabulky. A teda bolo o čo bojovať.

Prvý zápas proti Petroviciam sa začal opatrne.V prvej tretine sa ani jedno z družstiev nedokázalo presadiť. Na začiatku duhej časti padli hneď dva góly- 1:1. Úvod tretej časti ušiel Pepinu a rázom bolo 2:1. Petrovice sa zamkli na vlastnej polovičke ihriska a hráči ostravského FBC sa len ťažko presadzovali cez agresívnu obranu súpera.Chlapci sa s týmto výsledkom ale nechceli uspokojiť a ukázali obrovského tímového ducha a chuť zvíťatiť, keď vyrovnali a 5 sekúnd pred koncom otočili na konečných 3:2.

Do druhého zápasu nastupovali Pepiňáci proti priebežne tretiemu tímu súťaže Eagles Orlová.Stretnutie to malo byť opat vyrovnané a tak sa aj stalo.V Prvej časti hry sa podarilo presadiť iba našemu súperovi.Napriek obrovskej snahe tomu nebolo inak ani v druhej tretine a Orlová už vyhrávala 2:0.Ale to ešte mal prísť nástup Pepina, keď sa v priehu jedného striedania postarala o vyrovnanie druhá lajna, zložená zo skúsených hráčov "A" tímu.Chapci ale polavili v koncentrácii a hneď nato inkasovali na 3:2. V záverečnom nápore a vyrovnanie nás zastavilo nepochopiteľné vylúčenie a  tak sa radovala Orlová.

Chlapcom by som chcel poďakovať za odhodlaný výkon a nevýdanú chuť zvíťaziť napriek nepriaznivým okolnostiam. Bojovnosť sa často dala porovnať so zápasníckym ringom a zápas sa občas rozhodcom vymykal, ale víťazstvo súpera bolo jednoznačne zaslúžené. Prehra tak FBC Pepino Ostrava odsunula na druhé miesto.