Pepino deklasovalo Boleslav v poslední třetině a zachránilo tak ztracené utkání

neděle 23.11.2008 | Petr Dadej |

FBC Pepino Ostrava dnes porazilo FBK Sokol Mladou Boleslav v nezvykle divokém zápase 8:7. Překvapivé není ani to, že padlo celkem 15 gólů, Pepino pravidelně stříli mnoho branek a dost také dostává, ale to, že Boleslav po 40ti minutách vedla už 7:2.

FBK Sokol Mladou Boleslav - FBC Pepino Ostrava 7:8 (4:1, 3:1, 0:6)
branky: 07:42 Pavel Bouška (Petr Novotný), 15:22 Tomáš Voborník (Vojtěch Veselý), 17:18 Jan Volf (Jiří Bouška), 19:58 Pavel Bouška (Petr Novotný), 22:26 Ivoš Veselý (Petr Novotný), 31:42 Tomáš Voborník (Jan Cvrček), 36:06 Petr Novotný (Štěpán Motejzík) - 01:50 Jiří Vašíček, 34:40 Pavel Machala (Petr Skácel), 40:38 Petr Skácel (Pavel Machala), 47:04 Pavel Machala (Tomáš Chrápek), 48:33 Petr Skácel (Pavel Machala), 50:33 Jakub Sysala (Michal Ďopan), 55:21 Tomáš Tříska (Tomáš Chrápek), 55:37 Tomáš Tříska (Jiří Vašíček)

diváků: 223
střely: 33:38
rozhodčí: Pavel Rýznar a Jiří Vidlař
hala: SH Škoda Mladá Boleslav

Přitom do zápasu vkročili lépe Ostravští, Jiří Vašíček otevřel ve druhé minutě skóre. Boleslav ale postupně první třetinu ovládla a gól Boušky 2 sekundy před koncem této části určoval skóre na 4:1.
Do druhé části nevstoupili Pepiňáci o nic lépe a skóre se zastavilo až na cifrách 6:1, když z branky odešel Vochozka a nahradil ho Ogrocki. Tento nový impuls jakoby Pepinu pomohl. Machala snížil, a přestože Boleslav znova odskočila na rozdíl pěti branek, měly se ještě dít v hale věci.
Pepino před třetí třetinou mělo myšlenky snad jen na to, jak neudělat ostudu. "Pojďme aspoň vyhrát jednu třetinu, říkali jsme si v šatně", říká Pavel Machala, nejproduktivnější hráč utkání. "Po nepovedených prvních dvou třetinách, kdy jsme hráli bez důrazu, jsme ani moc v obrat už nevěřili. Soupeř měl více šťávy." Jenže prohrát Pepino ani dnes nemělo. "Pomohly nám přesilovky, pak jeden šťastný gól a už jsme zase byli ve hře."

"Nezajímalo nás, jestli budeme chybovat nebo ne. Byli jsme uvolnění, zato soupeř hrál v křeči", říká o třetí třetině kapitán Tomáš Chrápek. "Hráli to, co jsme od nich čekali, agresivní, běhavou hru s přímočarým zakončením. Věděli jsme to, ale i tak jsme si je nechali odskočit."
Ve třetí třetině jakoby ale na plochu nastoupil jiný tým. Skácel už po 38 sekundách využil přesilovku, pak se trefili ještě Machala, znova Skácel a Sysala. Skóre bylo najednou jen 6:7. Nicméně Boleslav dostala ještě výhodu nájezdu, který ovšem Novotný neproměnil, a tak zázračný obrat mohl být dokonán. Zbytek utkání si už do svých rychlých rukou vzal Tomáš Tříska, který nejprve po Vašíčkově, a poté po Chrápkově nahrávce, rozhodl o vítězství Pepina.

Pepino v tabulce zůstává na 6. příčce, ale už se pomalu vzdaluje spodnímu konci tabulky. V posledním utkání před měsíční pauzou, přivítá v sobotu Chodov, což bude utkání, které jasně naznačí, která z polovin pro play-off, bude pro Ostravské po konci základní části aktuální.

Přijďte se podívat na nejbrankovější tým soutěže v sobotu 29. listopadu v 17.30 na SH Sareza do Ostravy-Přívozu!