Junioři deklasovali Vítkovice a jsou první!

pondělí 24.11.2008 | Petr Dadej |

Dnes si junioři předehráli 10. kolo utkáním s Vítkovicemi a zápas dokázali po zdařilém průběhu jasně vyhrát a tím poskočit, aspoň do víkendu, na první příčku v tabulce před Future.

FBC Pepino Ostrava - 1.SC SSK Vítkovice 9:3 (2:0,3:0,4:3)
branky: 12:44,17:42 Polášek (Hanic, Posselt), 24:31 Síč, 25:20,50:21 Janečka (Vojtíšek,Zezulka), 35:48,42:57 Robenek (Trojan,Síč), 42:11 Švajný (Hanic), 44:11 Posselt (Trojan) - 43:04,43:10 Michalík (Solanský,Vlček), 54:13 Suchánek (Sedlák)

diváků : 94
střely : 35:37 (18:10,10:12,7:13)

Do ostravského derby vždy vstupují oba týmy s velkým očekáváním. Dnes to byl souboj třetího s pátým. Pepino vzhlíželo na čelo tabulky, do jehož prveství se mohlo v případě výhry vyhoupnout, Vítkovice zase mohly díky třem bodům už nadobro dotáhnout první příčky. Přáno jim ale dnes nebylo.

Prvních deset minut se týmy oťukávaly a šance lapali pozorní brankáři. Tak tomu bylo až do vyloučení Suchánka v 13.minutě. Po dvaceti sekundách jeho minelu potrestal Radim Polášek a Pepino se ujalo vedení. Stejný hráč si připsal i druhou branku, na kterou mu nahrával kapitán Patrik Posselt.

Druhá třetina měla přinést nápor Vítkovických, hra se ovšem vyvíjela naprosto opačně. V páté minutě Síč a v šesté Janečka zvyšovali už na 4:0 a zápas začal vypadat jednoznačně. Pepino už nikam nespěchalo a Vítkovice musely hru otevřít. Tu potrestal Jakub Robenek a po dvou třetinách byl rozdíl skóre už o pět gólů.

A protože proti našim juniorům nestál náš A-tým, kterému se povedl v Boleslavi otočit právě tento rozdíl, o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Navíc, na úvod třetí části se prosadil Švajný a chvíli po něm i Robenek a Pepino vedlo už 7:0. Za Vítkovice se vzchopil jen Michalík, který rychlými dvěma góly snížil na 2:7, nicméně Pepino na oba ještě odpovědělo a zápas nakonec vyhrálo 9:3.

"Rozhodla hlavně druhá třetina, soupeře to položila a třetí už byla takový lepší trenink. Nečekalji jsme tak jednoznačný průběh a vysoký výsledek", řekl Jiří Darda.
Jakub Robenek přitakává : "Byl to nečekaně jednoznačný zápas. Myslím, že jsme hráli pěkný florbal a bavili jsme se my i diváci."

Junioři jsou tak minimálně do víkendu na první příčce tabulky a potvrzují svou skvělou formu v letošní sezoně. Další zápas je čeká v neděli 30.listopadu v 11h na Fatpipe Areně proti poslednímu Slovácku.

Hoši, děkujeme a hodně štěstí do dalších bojů!