Chodov u nás nechal body, Děkanka nás tradičně přejela

pondělí 24.11.2008 | Mar |

Nečekaně příjemné překvapení připravily hráčky svým fanouškům v sobotním zápase proti favorizovanému Chodovu. Druhý celek ligové tabulky nezvládl svou roli a stejně jako loni prohrál v Ostravě v prodloužení. Mistrovský celek naopak...

Nečekaně příjemné překvapení připravily hráčky svým fanouškům v sobotním zápase proti favorizovanému Chodovu. Druhý celek ligové tabulky nezvládl svou roli a stejně jako loni prohrál v Ostravě v prodloužení. Mistrovský celek naopak svou dominanci potvrdil a po jednoznačném průběhu si ze zasněžené Bystřice odvezl všechny body.

FBC Pepino Ostrava - TJ JM Chodov 5:4pp ( 1:0; 1:3; 2:1; 1:0 )
                                                        statistika utkání je k nahlédnutí zde

Úzký kádr společně s rozsáhlou marodkou způsobil, že jsme v domácím prostředí byli schopni nominovat k zápasu pouze 10 hráčů do pole. Možná právě tato komplikace pomohla k výbornému týmovému výkonu podpořenému vynikajicí Katkou Honkýšovou v brance.
V první třetině soupeř hrál nečekaně vlažně a vyrobil celkem dost nepřesností a chyb. Díky tomu se Chodovu nepodařilo v první části vstřelit branku. Naopak my jsme v čase 19:31 dokázali využít pokaženou rozehrávku hostů a Romana Polzerová potvrdila střeleckou formu z poháru (1:0).
Prostřední dějství se neslo podle taktovky hostů, kteří stupňovali ostřelování naší branky. Díky zmatkům v našem brankovišti srovnala ve třetí minutě Krystýna Hanková (1:1), ale naše odpověd přišla vzápětí. Ihned po buly (4 vteřiny) zafungovala spolupráce Bartusková - Polzerová a fenoménka tohoto týdne vrátila vedení na naši stranu (2:1). Tato branka na chvilku vzala vítr z plachet Chodova, který se však oklepal a v závěrečné pětiminutovce strhl vedení opět na svou stranu. Nejprve ve 35.minutě Anna Kulhánková srovnala (3:3) a 3 minuty nato stejná hráčka přetavila skóre ve pospěch Chodova (2:3).
V třetí části chtěl Chodov potvrdit své vedení, ale proti byla vynikajicí Katka Honkýšová. Z rychlého brejku jsme po osvědčené spolupráci vstřelili vyrovnávací gól, když nahrávala kapitánka Bartusková a skórovala svým oblíbeným způsobem Monika Fleischmannová (3:3). Chodov opět zapnul, ale nedokázal proměnit ani vyložené příležitosti. Do vedení se však přesto  dostal po celkem nenápadné střele Anny Kulhánkové v 55. minutě utkání (3:4). Vypadalo to, že již nenajdeme síly k obratu, ale při závěrečné power play jsme dokonale využili převahy jedné hráčky v poli. Zuzana Bartusková našla svým neopakovatelným bekhendem zcela osamocenou Gabku Žůrkovou, která naskočila místo brankářky a v čase 59:00 vyrovnala stav utkání (4:4). Zaskočené hráčky Chodova již v normální hrací době nedokázali reagovat a utkání pokračovalo v prodloužení.
Rozluzlení dramatického zápasu přišlo 6 vteřin před koncem prodloužení symbolicky po spolupráci dvou nejvýraznějších individualit tohoto zápasu. Katka Honkýšová nachází výhozem Romanu Polzerovou, která svou střelou přes obránce nedala šanci Nikodýmové v brance hostí  a dovršila svůj hattrik vítěznou brankou (5:4).

FBC Pepino Ostrava - CON INVEST Děkanka 3:12 ( 0:4; 2:4; 1:4 )

V "domácím" prostředí v hale v Bystřici nad Olší nás přivítal chlad, nepřítomnost rozhodčích a části pořadatelů a k tomu historické mantinely. Z chladem jsme nic nedokázali udělat, rozhodčí se zpozdili "díky" autonehodě, ale nakonec dorazili. Problém pořádání jsme zvládli minimálním minimem. Největší komplikací zůstaly mantinely, se kterými se také nedalo nic udělat. Naštěstí se nikomu nic nestalo a všichni ve zdraví utkání přežili.
Do zápasu nemohla nastoupit Karin Vavrečková, které po sobotě otekl kotník. Samotné utkání mělo jednoznačný průběh. Děkanka vedla 2:0 už ve druhé minutě utkání, čímž nám jasně naznačila noty, podle kterých se bude hrát. K zápasu do brány nastoupila Martina Sitková, která své místo po první části přepustila zpět Katce Honkýšové. V zápase se po zranění představila Martina Závodná, která předvedla solidní výkon a hlavně si ověřila, že operovaná noha již vydrží normální zátěž. Svou premiéru v nejvyšší soutěži si prožila Zdenička Sluková, která určitě nezklamala a dokonce se objevila ve velké šanci. Kdyby svou střelu zamířila mezi tyče mohla se radovat z cenného úspěchu.
Za našimi úspěchy byla především Gabka Žůrková, která zařídila 2 góly. Jeden vstřelila a druhý padl po její střele, kterou si hráčka Děkanky srazila do vlastní sítě. V závěrečné třetině jsme dostali příležitost přesilové hry. Podařilo se nám skórovat až 2 vteřiny po jejím uplynutí, když Zuzka Bartusková dorazila střelu Romany Polzerové.

Komentář trenéra: V tomto víkendu jsme neměli bodové ambice. O to větší radost máme z vítězství nad Chodovem. Měli jsme v tomto utkání kupu štěstí, které jsme však podpořili bojovností. Chodov zaplatil svou daň za naše podcenění a střeleckou impotenci. V utkání s Děkanou se již projevil respekt ze soupeře spolu s uspokojením z nečekaného bodového zisku. Nicméně ani naše 100% koncentrace by výsledek příliš nezlepšila.  Jsem rád, že svou šanci dobře využila Lucka Lustigová, která se po pauze objevila v základní sestavě. Svoje odehrála i debutantka Sluková a neobvyklou roli centra proti Děkance dobře zvládla Dáša Benčíková. Do dalšího dvoukola se nám snad již aspoň trochu vyprázdní marodka a budeme moci v průběhu utkání smysluplně střídat.