Chodov si odvezl z Ostravy všechny body

neděle 30.11.2008 | Petr Dadej |

V posledním utkání před MS se před televizními kamerami představilo ostravské Pepino v souboji s pražským Chodovem.

FBC Pepino Ostrava - TJ JM Chodov 6:10 (0:2, 3:3, 3:5)
branky: 26:45 Radim Polášek (Miroslav Kozel), 31:15 Radim Polášek (Michal Trunkát), 32:31 Pavel Machala (Petr Skácel), 58:05 Radim Polášek (Michal Trunkát), 59:47 Jakub Sysala, 59:56 Tomáš Škarupa (Tomáš Vojtíšek) - 02:02 Lukáš Brychca (Martin Zozulák), 14:05 Martin Zozulák (Marek Dvořák), 20:39 Martin Zozulák, 33:08 Michal Schwan (Lukáš Hayek), 39:25 David Podhráský (Martin Brodík), 42:04 Petr Šochman (David Stavjaník), 49:26 Pavel Hůza (Michal Schwan), 50:26 Petr Šochman (Marek Dvořák), 52:08 Martin Zozulák (Lukáš Brychca), 59:26 Martin Zozulák (Jan Řeřicha)

rozhodčí : Marek Nováček, Ondřej Vašíček
střely : 37:45
diváci : 253

V posledním utkání před MS se před televizními kamerami představilo ostravské Pepino v souboji s pražským Chodovem. Ve 4.kole se na Podvinném mlýně radovali hráči TJ JM Chodov, kteří zvítězili především díky zlepšení ve druhé části utkání 9:3.

V předčasné odvetě, která se původně měla hrát až v lednu, měl být průběh utkání jiný, Pepino předvádělo v posledních zápasech zlepšené výkony, naopak Chodov urval z posledních tří utkání body až v minulém kole za výhru v prodloužení.

Průběh zápasu tomuto ale zdaleka neodpovídal. Chodov měl v první části mírnou převahu, kterou zúročil dvěma brankami. "Byl to špatný výkon, asi jsme se na Chodov psychicky nepřipravili", komentoval Jakub Sysala. Ve druhé části Chodovští vstřelili už třetí gól a s Pepinem to vypadalo bledě.
Ostravští se ale před zaplněnými tribunami vybičovali ke zlepšení a během šesti minut dokázali díky Poláškovi a Machalovi skóre srovnat a naznačit tak, že dokáží zápas otáčet i jindy než až v poslední části utkání. Jenže Chodov také udeřil, vstřelil gól na 4:3 a tím jakoby zmrazil snahy Pepina o obrat. Radim Polášek poukázal na to, že "dnes nás soupeř trestal v rychlých protiútocích a proměnil téměř 100% šancí. Zato my jsme soupeři míček neustále odevzdávali a naše útočná hra byla v některých fázích utkání téměř tragická." Chodov do konce druhé části zvýšil ještě na 5:3.

Ve třetí třetině se očekával nápor Pepina, které bude chtít před měsíční pauzou bojovat o tři body. Opak byl ale pravdou - týmem, který tvořil hru, byl Chodov. Během 4 minut v prostřední části třetiny uskočil na 3:9 a bylo prakticky po zápase. Trenér Chodova, Lukáš Procházka, komentoval utkání bez obalu, slovy: "Dvě třetiny jsme hráli hodně špastně. Pepino ale hrálo vzadu hodně naivně a ve třetí třetině jsme to začali trestat." Hra se pak otevřela a na každé straně padlo ještě po nějaké brance, Pepino skórovalo třikrát během posledních dvou minut. Bylo to ale samozřejmě už příliš pozdě. "Zápas znova otáčíme až ve třetí třetině, a proto jsme prohráli", dodal ještě Jakub Sysala.

Trenér domácích, Jan Holovka, viděl příčiny porážky jasně. "Můžeme říct, že soupeř nám dnes udělil lekci z produktivity. Někteří hráči dnes zůstali v přístupu k utkání za očekáváním." Dodal také, že "budeme muset začít hrát od začátku."

Pepino tak nezískali ani bod a zůstává prozatím na šesté příčce. Chodov se na ostravské dotáhl na rozdíl jediného bodu.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni brankář Chodova Jan Binder a ostravský Radim Polášek. Ten celé utkání uzavřel slovy: "Děkuji divákům za podporu a gratuluji soupeři k vítězství."