Letošní poslední dvojkolo přivítal Český Těšín.

neděle 30.11.2008 | R.M. |

V krásné hale s velice neflorbalovým povrchem se odehrály naše dva dnešní duely.

Oba jsme dokázaly vyhrát a tak přezimujeme na prvním místě tabulky moravskoslezské ligy mladších žáků.

FBC Ostrava  -  Český Těšín  15:0 (4:0,3:0,8:0)

První dnešní utkání vyznělo pro tým Pepína a bylo ukončeno před časovým limitem. Jednoznačný zápas se odehrával převážnou většinou času na půli soupeře, ale naší konbinační hře výrazně komplikoval rozehrávku povrch. Sami můžete posoudit z fotografie. Soupeř se dostal do náznaku šance jen ve dvou případech ve druhé třetině. Jinak byl zcela neškodný. Naši kanonádu načal v čase 01:11 Tiger, pokračoval Trulisson 04:53. V přesilovce 08:43 Kolibřík, 08:57 Áďa,10:22 Krejča a znovu Krejča11:08,16:33 Honzík. Ve třetí části se trefili 22:36 Sváča svým prvním gólem v sezóně,22:41 Kubeč,23:48 Trulisson.24:09 Kaša. A pak už to šlo po minutě26:56 Vlčák,27:06 Kolibřík, 27:37 Kaša. Zápas ukončil Trulisson 28:10.

FBC Ostrava  -  Paskov  5:1  ( 1:0,2:0,2:1)

Naše druhé utkání bylo daleko vyrovnanější a houževnatý tým Paskova nám nedal nic zadarmo. Bylo vidět,že se na nás dokázali velice dobře připravit. První gól zápasu padl v našem oslabení. Kubeč nešťastně uklouzl a vleže zahrál míček. Byl vykázán na trestnou lavici hned ve třicáté sekundě střetnutí. Po půlminutce oslabení Trulisson obral protihráče o balónek a rozvlnil síťku poprvé. Ještěři se poté snažili vyrovnat. Naštěstí se jim to nepodařilo a nastala přestávka. Do druhé třetiny vtrhl Paskov ještě razantněji a po celou dobu ohrožoval a zaměstnával našeho brankáře Plížila, jenž se podle mně stal mužem zápasu. Míček za svá záda nepustil a vynikajícímy zákroky nás držel nad vodou. Ve druhé třetině jsme horším týmem,ale dokážeme dvakrát udeřit. V přesilové hře, když soupeř špatně střídal a byl poslán do čtyř se prosadil v páté minutě Honzík po Kubečově přihrávce a v osmé dal branku Trulisson po přihrávce nohou od Dejva Hudce. Já osobně bych tento zásah neuznal, ale rozhodčí nebyli proti a z paskovských také nikdo neprotestoval takže platil. O další přestávce vyměníme gólmany, aby si zachytali všichni. První dotyk oslavence Ondry s míčkem je, když jej vytahuje z brány. Smůla. Po této obdržené brance zvyšujeme obrátky a ve třetí třetině už jsme lepším mančaftem. Bylo na čase. V šesté minutě se prosadí Valach a o šest sekund později dává konečnou podobu výsledku Kubeč po Kolibříkově příhře. Pro Ještěry asi krutá prohra, protože s námi po dvě třetiny dokázaly držet krok,ale nedokázali se prosadit brankově. Naštěstí.

Liga má přestávku, ale nezoufejme na neděli jsou naplánovány Florbalky s luxusní účastí. Tatran Střešovice, Buldogs Brno, Zlín, Vsetína my.