Těžce vybojovaných 6 bodů

neděle 30.11.2008 | J.G. |

Pod bdělým dozorem správcové haly SOU Vítkovice ( a stejně jsme jídlo do haly pronesli haha ), na kluzké palubovce, kde nám skákající míček dělal velké problémy při zpracování a za špatného osvětlení, jsme se utkali s Českým Těšínem a Sokolem Zábřeh . Oba zápasy jsem vyhráli, ale ……

FBC Pepino Ostrava – FBC DDM Český Těšín 7:4 ( 3:1, 3:1, 1:2 )

Jak už bylo v pozvánce na tento zápas zmíněno, nehraje se nám proti tomuto soupeři dobře, za poslední 3 roky kluci proti tomuto týmu odehráli snad jedno jediné podařené utkání. Také tentokrát to nebylo jednoduché. Sice jsme se ujali brzo vedení, kdy skóroval v přesilovce při vyloučení kapitána soupeřů Vaša po příhrávce Tylsona, ale radovali jsme se jen 20 sekund, když si nahození soupeře srazil golman do branky. Na konci první třetiny se premiérově v dresu starších žáků trefil Buchtič po krásné přihrávce Robina a krátce na to dal asi svůj nejpodivnějšní gól Honzík za asistence Joudyho. Jak branka padla, ví asi jenom pánové rozhodčí.

V druhé třetině se trefil nejprve Tylson po přihrávce Buchtiče, pak snížil kapitán hostů Spratek, ale vzápětí kontrovali v krátkém časovém rozmezí, posila z mladších žáků Šešul a Joudy, vždy asistoval Honzík. Stav v polovině zápasu byl 6:2. A tím jakoby florbal skončil. Přestože jsem hráče upozorňoval, ať se nevěnují komentování toho, co a jak rozhodčí pískají, někteří se toho nemohli oprostit a vyvrcholením bylo vyloučení jednoho z nejzkušenějších hráčů, Vaši, na 2 + 10 minut za nesportovní chování. Vyloučení jako by nás rozhodilo na celý zbytek zápasu. Kdo ze soupeřů na začátku třetí třetiny snižoval na 6:3 nevím, neboť střelec není v zápise, ke konci třetiny zvyšoval Joudy po přihrávce Koliho a svůj hattrick nakonec dokonal kapitán hostů. Dlužno podotknout, že zápas se nevydařil našemu gólmanovi Pavlovi, ale celkově to byl hodně zvláštní zápas.

TJ Sokol Ostrava Zábřeh – FBC Pepino Ostrava 1:3 ( 0:1, 1:1, 0:1 )

Zápas bezpochyby o čelo tabulky. Proti nám se postavil odhodlaný soupeř rozhodnutý  nám vzít první body v sezóně. Od počátku se hra přelévala z jedné strany na druhou, šance střídala šanci a čekalo se na to, kdo jako první otevře skóre. Podařilo se to nám, kdy se po asistenci Vaši trefil Tylson. Za tohoto stavu také skončila první třetina. Na počátku druhé třetiny se, po stáhnutí naší sestavy na dvě lajny, trefil Koli po přihrávce Joudyho. Chvíli na to byl vyloučen za faul Buchtič a přesně po půl minutě jsme nedokázali v přesilovce pokrýt hráče soupeře a ten vyjetím zpoza brány poprvé v letošní sezóně překonal Holmiče. Hra po obdržené brance začala být z naší strany poněkud neurovnaná, čemuž ještě přidalo vyloučení Joudyho za problematické posouzení hraní na zemi. Tato přesilovka dostala soupeře definitivně do hry a až do konce třetiny jsme se, naštěstí úspěšně, bránili náporu Sokola.

Celou třetí třetinu jsme odolávali místy až drtivému tlaku soupeře, mnohé situace jsme řešili neflorbalově a s notnou dávkou štěstí. Navíc byl pět minut před koncem vyloučen Robin za nedovolenou vzdálenost. Po úspěšném přestání přesilovky nastalo trochu uklidnění v naší hře a obranné situace jsme začali řešit jednodušeji a účelněji. Své nesporné kvality ukázal také náš gólman a hlavně jemu můžeme děkovat za to, že jsme stále vedli. Na konci zápasu se soupeř odhodlal ke hře bez brankáře. Bohužel pro něj však chyboval. První chybu jsme ještě nedokázali potrestat, druhou, po jeho chybné rozehrávce využil střelou do prázdné brány asi nejlepší náš hráč tohoto dne, Joudy.

Předvedená hra v obou utkáních nebyla zrovna nejhezčí, ale důležité je, že jsme dokázali v těchto zápasech zabojovat, nechat na hřišti všechny síly a oba zápasy dovést k vítěznému konci. Poděkování patří všem hráčům bez vyjímky. Jenom je třeba si uvědomit, že žádný úspěch nám nespadne bez práce sám od sebe do klína a že je třeba zlepšit přístup a nasazení v trénincích, aby společný cíl, který všichni máme, byl úspěšně naplněn.