Pepino ztratilo dobře rozehraný zápas s Bohemians

sobota 29.11.2008 | Romana Metzová |

Ač se utkání zpočátku vyvíjelo spíše ve prospěch domácího Pepina, zkušenější hráčky Bohemians dokázaly zvrátit nepříznivý vývoj utkání a odvézt si do Prahy 3 body.

Utkání začalo aktivněji FbŠ , první úspěšný zákrok si po střele Perlíkové připsala ostravská Honkýšová. Hned na to se ke střele dostala Eliška Křížová, ale naštěstí pro domácí její projektil mířil mimo tyče. Pepino o sobě dalo poprvé vědět v 6.minutě a to hned gólově, když Vavrečková zakončila individuální akci střelou pod horní tyčku, čímž nedala Kreisingerové žádnou šanci. Bohemka hrála velmi dobře kombinačně, bez problémů se jí rychlými přihrávkami dařilo dostat na polovinu soupeřek, ale Szotkowské a ani o minutu později Bočanové se nepodařilo prostřelit domácí gólmanku. A tak to bylo opět Pepino, kdo udeřil. Ve skrumáži před bránou se nejlépe zorientovala Fleischmannová a pohotově doklepla míček do branky – 2:0. Pražanky ještě zvýšily svůj tlak na bránu, domácí obrana často nestačila přistupovat k hráčkám, a tak měla 48 sekund před koncem první třetiny Jelínková snadnou práci a nikým nehlídaná pohodlně zasunula míček do odkryté branky Pepina, když ji výbornou přihrávkou našla Bočanová.
Vstup do druhé třetiny opět vyšel lépe domácím hráčkám. Střelou ze střední vzdálenosti překvapila Kreisingerovou domácí Žůrková – 3:1. Bohemka zvýšila svůj tlak a krásnou kombinační hrou se často dostávala na dostřel Honkýšové, ta výbornými zákroky držela svůj tým. V 5.minutě druhé třetiny však už i ona byla krátká na přesnou střelu Jany Vojáčkové. To však bohužel pro domácí nebylo ze strany FbŠ vše. Vojnarová se obtočila kolem Wirthové a přesnou střelou vyrovnala. Na 3:4 pro Bohemians zvyšovala o necelou minutu později střelou ze středu Kamila Bočanová. Pepinu se však podařilo zastavit drtivý nástup Bohemians, když kapitánka Bartusková šťastnou střelou pod nohou gólmanky opět vyrovnala skóre. Pět minut před koncem druhé třetiny se po výhozu Kreisengerová dostala k míčku Křížová a střelou z dálky poslala Bohemians do vedení 4:5. Druhá třetina byla především v režii Pražanek, za pouze jednogólový rozdíl po siréně ukončující druhou třetinu mohlo Pepino děkovat především gólmance Honkýšové. Domácí tým se soustředil především na pozorné bránění a následné rychlé protiútoky. Byla to většinou ostravská Polzerová, která motala hlavy soupeřkám a představovala neustálou hrozbu pro střídající gólmanku Horňákovou v brance FbŠ, která nahradila Kreisingerovou 5 minut před koncem třetiny.
Začátek třetí třetiny se nesl ve znamení neproměněných šancí Bohemians. Pepinu se dařilo rychlým přístupem k hráčkám spoustu střel zablokovat a v mnoha případech jim také hodně pomohlo štěstí. V 50.minutě utkání vyvrcholil obrovský nápor FbŠ gólem Petry Arnoštové, které naservírovala přihrávku před prázdnou branku Kohútová. Neustálým bránění Pepinu rychle ubývaly síly, což hrálo do karet Bohemce, která ještě 2 minuty před koncem navýšila své vedení gólem Bočanové – 4:7

Hlasy trenérů:
Michal Mariánek (FBC Pepino Ostrava):
„Stejně jako minulý týden jsme favorita potrápili a Bohemka nakonec potvrdila svoji převahu, když potrestala naše chyby a zaslouženě vyhrála.“
Martin Musil (EVVA FBŠ Bohemians): „Pepinu vyšel jako obvykle vstup do utkání. My se museli soustředit na obranu a na to abychom nedostali moc gólů.“

FBC Pepino Ostrava4 - EVVA FBŠ Bohemians 4 : 7 (2:1, 2:4, 0:2)
Branky a nahrávky:
6.Vavrečková (Fleischmannová), 14.Fleischmannová (Polzerová),22.Žůrková (Wirthová), 33.Bartusková (Polzerová - 20.Jelínková (Bočanová), 25.Vojáčková (Arnoštová), 32.Vojnarová (Theodosisová), 33.Bočanová, 36.Křížová (Kreisingerová), 50.Arnoštová (Kohutová), 59.Bočanová (Szotkowská). Rozhodčí: Kačer, Vybíhal. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 33.