Pepino sebralo opět body Liberci

neděle 30.11.2008 | Romana Metzová |

Ve 2. kole to byl pouze bod za remízu, v nedělním 12.kole Pepino vzalo Liberci všechny 3 body, když po velmi vyrovnaném průběhu utkání dokázalo zvítězit o jediný gól 3:2.

Utkání začalo z obou stran velmi aktivně, už v patnácté vteřině se v šanci objevila ostravská Polzerová, ale bohužel pro domácí mířila nad. Pepinu začátky utkání jdou, což potvrzovalo i v následujících minutách, nebezpečnou střelu Vavrečkové však Vokatá s obtížemi vyrazila. První gól utkání mohli diváci vidět v polovině první třetiny, když liberecké gólmance propadla do branky střela Koloničné z půlky hřiště. Liberec na obdrženou branku zareagoval velmi rychle. Paulovičová si narazila s Piotrowskou a střelou z pravé strany nad nohu překonala Honkýšovou v brance Pepina – 1:1. Liberec sice lépe kombinoval a více držel míček na svých hokejkách, o to více však byly nebezpečné rychlé ostravské protiútoky. Právě jeden takový Pepinu vyšel ve 13. minutě. Závodná si míček potáhla po mantinelu a možná trochu nečekanou střelou překvapila Vokatou – 2:1. Vzápětí se v obrovské šanci objevila Paulovičová, ale tváří v tvář Honkýšové neuspěla.
Druhou třetinu začaly oba týmy stejně aktivně, jako končily tu první. Spousta šancí na obou stranách, rychlý florbal, hezká kombinační hra Liberce a rychlé protiútoky Pepina. K velké radosti početného domácího publika se Pepinu podařilo ještě navýšit své vedení proti favorizovanému Liberci druhým gólem Závodné v utkání. Vokatá sice nejdřív střelu žůrkové vyrazila, ale na následnou dorážku už byla krátká. V 36. minutě to s tvrdostí trochu přehnala domácí Vavrečková a nabídla tak hostům hru v početní převaze. I přes nepovedený začátek přesilovky se nakonec Liberci povedlo dostat míček za záda Honkýšové a snížit opět na jednogólový rozdíl.
Tento těsný výsledek sliboval velmi zajímavou třetí třetinu. Hra Liberce se oproti předchozím dvěma třetinám výrazně zlepšila. Pepino téměř celou dobu úporně bránilo a do šancí se dostávalo velmi sporadicky. V cestě libereckému vyrovnání ovšem opět stála gólmanka Honkýšová, která skvělými zákroky držela 3 body na straně ostravského týmu. Dvě minuty před koncem se ještě Liberec odhodlal k power-play a odvolal Vokatou z branky, ale ani tento tah jim vyrovnání nepřinesl, a tak domácí slavily velmi cenné vítězství, zatímco Liberec odjížděl z Ostravy se sklopenými hlavami.

Hlasy trenérů:
Michal Mariánek (FBC Pepino Ostrava):
„Vítězství se zrodilo v úvodních třetinách, kdy jsme využili nesoustředěnosti a nedůrazu soupeře. Ve třetí třetině hráčky hrály na hranici sebeobětování dočkaly se důležitého vítězství“
Zdeněk Chyba (PRESTIGE Management FBC Liberec): „Porážka nás nesmírně mrzí, ale první dvě třetiny hrály naše hráčky dost laxně a v poslední třetině jsme i přes veliký tlak nedokázali utkání otočit“

FBC Pepino Ostrava - PRESTIGE Management FBC Liberec 3 : 2 (2 : 1)(1 : 1)(0 : 0)
Branky a nahrávky:
9.Koloničná (Wirthová), 13.Závodná (Solková), 25.Závodná (Žůrková) - 9.Paulovičová (Piotrowska), 38.Koníčková (Surá). Rozhodčí: Hadrava, Hollósy. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 45