Po sobotním zklamání, přišla tříbodová neděle

pondělí 5.10.2009 |  |

Nulové nasazení, špatná koncentrace a sterilita v zakončení znamenaly v sobotu porážku s Klokankama. V neděli to naopak byly tyhle atributy, které v konečném součtu rozhodly o tom, že body s Elite zůstaly doma.

FBC BiX Ostrava – FBŠ Bohemians Praha 0:5 (0:0; 0:2; 0:3)

První utkání extraligy v domácím prostředí jsme přitom vůbec nezačali špatně. V průběhu úvodní třetiny jsme stačili včas přistupovat k hráčkám soupeře a poctivě jsme na brankovišti před Katkou Honkýšovou sbírali odražené míčky. V jedenácté minutě promarnila Monika Fleischmannová tutovku po akci Romany Polzerové. V posledních pěti minutách třetiny jsme však nepochopitelně přenechali aktivitu soupeřkám, které se pomalu dostávaly na koně. Začátek druhé třetiny víceméně rozhodnul o výsledku utkání. Bohemka šla ve třetí  minutě do vedení po té, co se míček odrazil od nohy Honkýšové velkým obloukem ji přelétl a skončil v naší svatyni. O necelé 4. minuty později Lucie Szotkowská našla svou nahrávkou Janu Vojáčkovou, která se z velkého brankoviště nemýlila 0:2. Naději na zvrat mohla přinést spolupráce Karin Vavrečkové a Jany Solkové, která k naší škodě nastřelila pouze tyčku. Od poloviny utkání už zápas patřil pouze jednomu družstvu. Bohemka podnikala rychlé protiútoky do naší obrany, která vyráběla zmatky jako na běžícím pásu. Přetížené obraně útočníci mnoho nepomohli a  jen díky výkonům Katky Honkýšové v bráně jsme šli „do kabin“ s relativně nadějným výsledkem.

Jak už se stává tradicí „popravily“ nás hráčky, které jsou od nás v Praze na hostování. Barbora Zlámalová nám dala branku na 3:0 (ještě jsme Ti Báro neodpustili ty čtyři branky z loňska!) a Andrea Vojnarová dokonala rychlou akci hostí, po které Bohemians vedli už 4:0. Následoval time-out, který měl jediný cíl: zastavit rozjeté soupeřky a zabránit blamáži před domácím publikem. Jelikož se ale stejně minul účinkem a do konce utkání jsme inkasovali ještě jednou byla konečná prohra 0:5 milosrdná.

FBC BiX Ostrava – Elite Praha 6:4 (4:1; 1:0; 1:3)

Těžko říct co se s „BiX“ hráčkama stalo přes noc. Soustředění, nasazení důraz, sebeobětování se pro tým, týmový výkon. Vše co jsme v sobotu nenašli, hráčky v neděli rozdávaly plnými hrstmi. Zápas jsme však začali „tradičně“. Romana Metzová špatně zvolenou nahrávkou nabídla soupeřkám brejk, který Lucie Veselá zužitkovala ve vedení hostí. Naštěstí pro nás jsme dokázali do minuty vyrovnat. Lucie Lustigová vyvezla svým osobitým stylem míček na polovinu soupeře a z levého křídla vystřelila na bránu. Hostující brankářka pouze vyrazila míček před sebe, čehož využila Monika Fleischmannová a srovnala stav utkání na 1:1.  Významná událost se odehrála v 11. minutě. Eva Koloničná hrála v našem malém brankovišti, což neuniklo pozornosti rozhodčích, kteří nařídili trestné střílení. Hostující hráčka však nevyzrála na Martinu Sitkovou, která konečky prstů vytěsnila její střelu mimo naší branku. Nejdůležitější momenty zápasu se udály mezi 16. – 20. minutou první třetiny. Nejprve Romana Polzerová znectila svými kličkami dvě hráčky soupeřek a dala nádhernou branku na 2:1, nedlouho potom nahodila Eva Koloničná míček směrem na branku, který k překvapení všech skončil v hostující síti – 3:1. Účet třetiny uzavřela nechytatelnou ranou Martina Závodná, která 10 vteřin před první sirénou navyšovala na 4:1 pro naše barvy.

V prostřední části se nám dařilo eliminovat útočné snahy Elite. Naopak Gabka Žůrková otevřela svůj letošní střelecký účet, když v polovině utkání střelou zdálky překvapila „elitní“ brankářku.

Závěrečná třetina pro nás nezačala dobře. Hned v první minutě Eva Koloničná nahrála špek na Dášu Benčíkovou, čehož využila Jitka Zvonková a svou brankou vlila Pražankám krev do žil. Elite najednou bylo plné hřiště. Hráčky soupeře se snažily vstřelit další kontaktní branku, ale Martina Sitková byla vždy na správném místě. Situaci z našeho pohledu uklidnila akce dvojice Fleischmannová – Polzerová. Po zmatku před brankou hostí trefila Romana skákavý míček a vrátila nám čtyřbrankové vedení – 6:2. V závěru třetiny jsme čelili přesilovce Pražanek, kterou jsme ,ale celkem s přehledem ubránili. Smysl pro drama jsme opět potvrdili v posledních třech minutách, kdy jsme soupeřky nechaly vstřelit 2 branky během minuty a půl a snížit 6:4.  Time-out v tomto utkání ovšem přinesl kýžené uklidnění a spolu s ním další 3 body do průběžné tabulky extraligy žen.