Koukněte se na tabulku.

pondělí 5.10.2009 | R.M. |

O vyrovnanosti ligy mladších žáků svědčí pohled na tabulku soutěže. Máme za sebou teprve čtyři ligová kola a prvních pět celků má devět bodů a shodně tři výhry a jednu porážku. Takže jediným mančaftem který ještě neprohrál a má stoprocentní úspěšnost je až na šestém místě Frýdek - Místek, jenž má o dvě utkání odehráno míň.

Po trapném vystoupení v prvním dvoukole na domácí půdě a neandrtálském výkonu proti Horní Suché, kdy někteří fanoušci raději utekli do místí nálevny, se mladší žáci představili v lepším světle.

FBC BiX Ostrava  -  Český Těšín  18:3  (9:1,6:1,3:1)

Na rozehřátí a seznámení se s povrchem haly přijatelný soupeř. Jednoznačný průběh utkání nastartoval David Hudec, jenž v sedmnácté minutě završil svůj hattrick. Hattricků bylo na pořadu dne povícero. Taktéž Krejča a Kolibřík si připsali po třech gólových úspěších a celkem dvanáct hráčů má na kontě nějaký ten kanadský bodík. Zápas byl předčasně odpískán v čase 22:57, když Mařka dosáhl patnáctibrankového rozdílu, a dle pravidel musel být mač ukončen.

FBC BiX Ostrava  -  Torpédo Havířov  4:0  (1:0,3:0,0:0)

Komedie, která se odehrála před naším druhým vystoupením se naštěstí nijak nepodepsala na odhodlání porazit soupeře z havířovského Torpéda, které v předchozím duelu porazilo celek silných Vítkovic. Abych pravdu řekl, čekal jsem od týmu Havířova trošku víc. Dopředu moc nebezpeční nebyli a Plížil (vyhlášený nejlepším gólmanem Stupava cupu) toho moc řešit nemusel. První dvě třetiny hrajeme na dvě formace a zaznamenáváme dvě nádherné branky po skvostných kombinacích, jeden gól z dorážky a jeden úspěch z úniku. Ve třetí třetině dostávají šanci se předvést už všeci, ale rozvlnit síťku se už nepodaří.