Návrat se vydařil

sobota 3.10.2009 | J.G. |

Po ročním působení v druhé dorostenecké lize jsme se dvěma domácími zápasy vrátili opět do nejvyšší soutěže a návrat to byl úspěšný.

V prvním zápase jsme se utkali taktéž s "nováčkem" soutěže, celkem Slavie Florbalshop.cz Havířov. Pod bdělým okem šéftrenéra jsme tento zápas začali dobře, dali jsme rychlé dva góly, což ovšem bylo trochu na škodu naší hře. Do konce třetiny jsme toho už moc nevymysleli. V druhé a třetí třetině se naše převaha stupňovala každou odehranou minutou, až skóre narostlo do, pro soupeře, hrozivého rozdílu. Jediný gól jsme obdrželi po nesoustředěnosti při střídání, jinak s vyjímkou pár střel z uctivé vzdálenosti byli naši gólmani bez práce.

V druhém zápase nás čekal druhý havířovský celek, Torpedo. Po relativně bezproblémovém průběhu prvních dvou třetin, kdy jsme vedli 3:0 a neproměnili navíc ještě spoustu šancí, jsme se nevyvarovali chyb v obraně a soupeř těsně před koncem druhé třetiny snížil na 1:3 a tak místo toho, abychom zápas dohráli v klidu, se na hřišti odehrávalo drama. Několikrát nás, občas i se štěstím, podržel gólman, stáhli jsme hru na dvě lajny a pak vzal vše do svých rukou náš kapitán, který měl dnes výborně nabito.

Dnešní zápasy ukázali pár chyb a nedostatků, na kterých bude nutné do dalších ligových zápasů pravovat, ale celkově je důležité, že se návrat podařil a do ligy jsme vstoupili s plným počtem bodů.