Hmm, skvělá práce.

neděle 1.11.2009 | R.M. |

V nejzajímavějším kole podzimu Torpédo Havířov a FBC BiX Ostrava s plným bodovým ziskem. FbC BD STAV Frýdek - Místek s první výhrou a MVIL Ostrava s Vítkovicemi bez bodu. Nedělní první listopadový den měl dva vrcholy v podobě zápasů Torpéda s Vítkovicemi a FBC Ostravy s Vítkovicemi. Tyto tři celky ještě neokusili hořkost porážky, takže se čekalo, kdo jako první ztratí. Černého Petra si dvakrát vytáhli vítkovičtí.

FBC Ostrava  -  FbC BD STAV Frýdek - Místek  5:0  (2:0,2:0,1:0)

Frýdecko-místečtí si v prvním zápase poradili s MVILem a do zápasu nastupovali s jednou výhrou v kapse. Jenže teďkom je čekal daleko silnější soupeř. Naši kluci si poradili a od úvodu diktovali tempo hry. I v oslabení které přišlo v polovině třetí minutky byl BiX aktivnější a dvakrát nebezpečně zahrozil. Brankově vše začalo v čase 10:26, když Křivis zpoza brány našel odkrytého Trulissona a bylo 1:0. Stejnou kombinaci, ale v opačném gardu (Trulisson nahrával a Křivis střílel) předvedli tihle dva hráči taktéž u branky čtvrté. To už jsme u branky čtvrté, tudíž moc daleko. Trefa druhá prišla z brejku. Kubeč využil své nadání rychlého běžce a po tréninkové jednotce s Usianem Boltem, velice snadno přesprintoval svého protivníka a zavěsil. Třetí zářez na pažbu byl z trestného úderu. Krejča si vzal míček k rozehrání. Zatančil si okolo balónku proslavený "tanec s vlky" a natolik zmátl protihráče, kteří v němém údivu jen zírali na rozehrávku Kašovi, jenž z první ihned našel Kolibříka ,který ač nadvakrát tak v pohodě a nikým neobtěžován uklidil dírkovaný nesmysl do sítě. Nejvíc se musela líbit branka číslo pět. Rozehrávka u naší svatyně na rohovém křížku. Šířka: celé hřiště. Čas: 30:45. Tlaková tendence: mírný vzestup. Teplota: optimální. Rychlost větru: 0,05 metrů za sekundu. Nebo zkráceně: rozehrej, prodluž, přihrej, vystřel. A teď jak to bylo doopravdy. David se staví k rozehrávce. Nahraje podél mantinelu seběhnuvšímu Kašovi, který nekompromisně opět podél hrazení prodlužuje na Kolibříka, jenž z rychlé otočky nachází hokejku Buchtiče, který rozvlňuje soupeřovu síťku.

FBC Ostrava  -  1. SC Vítkovice  7:0  (1:0,5:0,1:0)

Co se nepovedlo mužům a ani juniorům - to se podařilo starším žákům. Vždy prestižní souboj o pomyslného krále Ostravy pro sebe urvali výsledkem 7:0 naše naděje. Záměrně uvádím slovo naděje, protože polovina mančaftu ještě nedosahuje věku této kategorie. Smekám před jejich hrou a výkonem na hřišti.

Střetnutí začali lépe hráči Vítkovic, kteří se dostali v polovině třetí minutky dvakrát k nebezpečnému zakončení a mohli skórovat. Brankou neskončil ani skvělý únik Trulissona, jemuž chyběl pověstný chloupek, aby zakončil do prázdné kisně. Následovaly naše dvě obrovské hrubice v desáté minutce. Vítkovičtí se řítili dvakrát osamoceně na Máru v naší bráně. Naštěstí z těchto mraků nezapršelo. Nezapršelo ani po další šanci Trulissona v minutě jedenácté. Jenže to už se začaly stahovat černá mračna a pořádný liják přišel o pár sekund později. Pomohla nám k tomu nabídnutá přesilová hra v samém závěru první části. Blesk v podobě střely do tyče odstartoval průtrž mračen a dvě sekundy poté se už radovali ostravští florbalisté, když Macek pod gólmanem procedil míček do sítě. Hromobití pokračovalo dál i ve druhé části. První a čtvrtou trefu od sebe dělilo pouhých 215 sekund. Kluci z Vítkovic pak zkusili ještě něco vymyslet a mohli snížit. To by ale v bráně nesměl být dnes nepřekonatelný Mára (no už se všichni těšíme na lahodného magistra). Nezadařilo se jim a navíc inkasovali do bleskosvodu další ránu tři minuty po čtvrté trefě. Za další tři minuty bouře ustala. 6:0 po dvou třetinách. Poslední dějství se už jen dohrávalo z povinnosti. FBC si náskok v pohodičce hlídalo a 1.SC se taktéž do ničeho nehrnuli. Šestapadesát sekund před vypršením času na utkání, zahřmělo ještě jednou a konečný výsledek byl na světě.