Export bodů z jihu

pondělí 19.10.2009 | J.G. |

V dalším pokračování základní části ligy dorostenců jsme zamířili do jihomoravských Pohořelic, kde nás čekali zápasy s celky Znojma a brněnských Bulldogs.

FBC Bix Ostrava - TJ VHS Znojmo 8:2 ( 2:0, 4:2, 2:0 )

Po počátečním oťukávání jsme udeřili v polovině první třetiny, kdy se, po poněkud komplikovaném zpracování, trefil  Matula. Klidnější jsme mohli být na konci třetiny, když Gurkovský využil zaváhání brankáře. Hru jsme měli převážně ve své moci, útoky soupeře s obrovským přehledem řešil Šrámek, který nás v tomto zápase nejednou podržel. Po dvou gólech v polovině utkání v rozmezí 21 sekund ( Tyl a Šimíček ) si vzal trenér Znojma oddechový čas a poté jakoby se přestal hrát florbal. Přibylo zákroků za hranicí fair-play hry, soupeř se dostal ke snížení na 4:1 a poté, po gólu Gurkovského  na 5:2, ale to bylo vše. Ještě do konce třetiny se trefil Kolář a v poslední třetině si Gurkovský a Kolář své trefy zopakovali a zápas jsme tak dovedli k jasnému vítězství, i přes poněkud podivně odpískané trestné střílení minutu před koncem, které však hostující hráč neproměnil.

Bulldogs Brno - FBC Bix Ostrava 0:5 ( 0:1, 0:1, 0:3 )

V druhém utkání jsme se utkali se silným celkem brněnských buldoků. V bráně proti sobě brankáři širšího kádru juniorské reprezentace, hráči byli řádně nahecovaní a šlo se na věc. Ve vyrovnané první třetině se jako první trefil ze vzduchu Kolář, jež využil přihrávku Slaného zpoza branky. Druhá třetina změnu v obraze hry nenabídla, , byť domácím brankář se určitě zapotil více než náš a v probíhající šesté minutě se trefil ( znovu po navhrávce zpoza brány ) Kozar a tento stav vydržel do konce druhé třetiny. V třetí třetině nás domácí poněkud zatlačili, ale hřebíčkem do rakve jejich snažení byl. po neodpískaném, ale jednoznačném faulu Bereščíka. gól Šimka, který se parádně trefil. Poté se utkání již víceméně dohrávalo, dva góly, které vsítili Gurkovský a znovu parádně Šimek už byly jaksi navíc.

V obou sobotních utkáních jsme podali kolektivní výkon a vyhráli zaslouženě, zvláště v druhém utkání výborně pracovala obrana, v prvním zápase se střelecky prosadila první a druhá pětka, třetí pětka si nechala svůj příspěvek do utkání druhého a tak je třeba pochválit všechny, včetně dvou starších žáků, kteří se své role zhostili taktéž na výbornou. Samostanou kapitolou byl výkon rozhodčích, ale to patří někde jinde, kdo utkání viděl, si udělal obrázek sám.