Další ligový turnaj Elévů B, tentokrát v domácím prostředí Fat Pipe Arény

sobota 24.10.2009 | M.Renz |

V Sobotu 24.října se ve Fat Pipe Aréně konal turnaj elévů. Přijela mužstva Horní Suché, Slovanu Havířov, Torpeda Havířov a Slavie Havířov. Tuto čtveřici doplnil pořadatelský tým FBC BiX Ostrava. Turnaj otevřela prvním utkáním Slavia proti Torpedu B které vyhrálo 2:0.

10:30 - FBC BiX Ostrava B vs. FbK Horní Suchá - 3:5 (2:2) střely 5:7
Kluci začali utkání dobře a ve třetí minutě poslal BiX do vedení Michal Dymáček po přihrávce
,,Pavlise" Toma Pavlisky. Zanedlouho však soupeř vyrovnal a dokonce se na chvíli dostal do vedení, ale po asistenci ,,Dymouše" vsítil branku Danek Kalíinský. Druhá půle začala tvrdě a to střetem jednoho z hráčů Horní Suché a Tomáše Pavlisky. Ten se však brzy ze střetu oklepal a další strídání vtrhl do hry. Druhý poločas byl velmi vyrovnaný, šance byly na obou stranách. Zhruba v 5.minutě druhé půle však hráči Horní Suché vymysleli pěknou fotbalovou akci tzv. Po ,,centru z levého křídla vyrovnal hráč Horní Suché pěknou hlavičkou. Když akci popíšu florbalově tak z levého křídla ,,asi" nechtěně napálil hráč Horní Suché míček přímo do hlavy spoluhráče od kterého se míček odrazil do brány. Tento gól protrhl odpor domácích a hosté přidali ještě dvě branky. K úplnému závěru ještě upravil na 3:5 Tomáš Pavliska. Pěkné vyrovnané utkání nakonec vyhrála Horní Suchá a připsala si první tři body.

11:30 - FBC BiX Ostrava B vs. Slavia Havířov - 1:4 (1:3) střely 5:13
V bráně se prostřídali gólmani, místo Vojty Müllera nastoupil Martin Štefek. Do utkání vtrhly Slávisté lépe a po třech minutách vedli už 2:0. Na začátku poslední minuty první půle korigoval na 1:2 po skrumáži před brankou hostí pohotovou dorážkou do odkryté brány nejmladší člen BiX Mates Pála
,,Palič". Za pětadvacet vteřin byl stav zas o dva góly. Naši borci se snažili ale hosté z Havířova byli lepší a stále zaměstnávali brankáře Martina Štefka který však svým brilantním výkonem držel alespoň skóre 1:4 ze strany BiX.

12:30 - Torpedo Havířov B vs. FBC BiX Ostrava B - 6:0 (3:0) střely 10:3
Kluci si odpočinuli a nastoupili ke třetímu utkání dnešního dne a to proti záloze Havířovského Torpeda. Zápas otevřelo Torpedo a to v čase 3:22 po velké chybě golmana Vojty (radši nebudu popisovat). O minutu později však brankář nemohl udělat vůbec nic s perfektní střelou do víka, 2:0. Do přestávky se podařilo Havířovu ještě upravit na 3:0. Druhý poločas probíhal v podobném duchu a po chybách v obraně, zvlášť ,,úskokem" obránce Vojty Renze před míčkem. Havířovští porazili BiX 6:0.

13:30 - SFK Slovan Havířov vs. FBC BiX Ostrava B - 5:0 (2:0) střely 13:5
Do třetice proti  Havířovu. Kluci měli více šancí než v minulém utkání ale ty bohužel nedokázali patřičně gólově využít. Slovan Havířov přehrál naše mlaďochy 5:0 a pokračoval v cestě za titulem.

V posledním utkání turnaje si Slovan poradil se Slavii a počtem 10-ti bodů si dokráčel pro turnajové vítězství.

Sedm bodů ukořistila FBK Horní Suchá a skončila na druhém místě.

Se stejným počtem bodů, avšak lepším vzájemným utkáním, skončili na třetím místě Torpedo Havířov B před Slavii Havířov.

Poslední skončil nejmladší tým turnaje a to pořadatelský oddíl FBC BiX Ostrava, který ale předvedl mnohem lepší výkon než minulý turnaj v Havířově a všem, jménem trenérů, za to děkuji.

Turnaj komentoval trenér BiX Rostislav Kohút:

Měli jsme na to nějaký zápas vyhrát , ale tentokrát nám štěstí nepřálo. Ale oproti minulému turnaji v Havířově tým podal daleko lepší výkon. Za tým nastoupilo deset kluků z přípravky, a osm kluku z elévů B. Někteří hráli vůbec svůj první zápas v životě, mladší kluci hrají mezi staršíma(někdy byl věkový rozdíl až 3roky),což je pro ně obrovská zkušenost.