BiX padl v Brně

sobota 24.10.2009 | Petr Dadej |

Další kolo florbalové extraligy zaválo ostravský BiX do Brna. Ač Ostraváci svého soupeře přestříleli, branky stříleli jen domácí Bulldogs, a tak po 60ti minutách slavili zisk 3 bodů.

Bulldogs Brno - FBC BiX Ostrava 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
branky: 16:56 Michal Kotlas (David Hauser), 34:37 Luděk Ondráček (Michal Kotlas), 34:57 Libor Schneider (Petr Kadlec), 51:51 Petr Kadlec (Martin Koutný)

diváci : 200
rozhodčí : Daniel Bartošek a Michal Bartošek
střely : 18:23

První třetina byla, ostatně jako celý zápas, vyrovnaná a diváci se na gól dost načekali. Po několika úvodních šancích, kdy oba brankáři potvrdili svou třídu a po jednom vyloučení na každé straně, se schylovalo k bezbrankovému odchodu do šaten. Tomu napomohla i hluchá dvouminutovka kolem 14.minuty. Jednalo se ale jen o klid před bouří, protože v 17.minutě šel pykat na 2 minuty Robin Žydel a Brno bleskově přesilovku využilo. Třetinu odzvonily ještě dvě tyče - po jedné na obou stranách - a šlo se do druhé části.

Prvních pět minut druhé časti si BiX rezervoval pro sebe a nejen Petr Skácel důkladně prověřil brněnského Bábíčka. Brno se ale ubránilo a v dalším průběhu se Buldokům dařilo Ostravské držet zkrátka. Platilo to až do velké šance v 34.minutě, která ale jen potvrdila pravidlo "nedáš - dostaneš", protože po jejím nevyužití udeřili Bulldogs. Žel, hned dvakrát, a to patrně rozhodlo zápas.

Konec druhé třetiny tedy posunul Ostravu už na tříbrankový rozdíl, což s psychikou mužstva zamávalo. Není se čemu divit, v zápase byli střelecky aktivnější, jasné gólovky si vypracovali také (viz např. Poláškův únik), ale Bábíček zatím skvěle odolával.

"Buldoci měli lepší nervy a byli trpělivější, a proto vyhráli", nechal se slyšet trenér BiXu, Jan Holovka. "Oba týmy potvrdily dobrou obrannou činnost. Vymstilo se nám, že jsme neproměnili tutovky, které jsme si přesto dokázali vypracovat. Sportovně musím uznat, že Bábíček zachytal výborně."

Třetí třetina byla ve znamení hektického a zbrklého florbalu, kdy ani jeden tým nebyl schopen hru uklidnit a tvořit. BiX se ale nakonec možnosti o korekci výsledky připravil sám tím, že neudržel disciplínu a zbytečnými vyloučeními ztrácel čas. Celkem šli hráči z Ostravy ve třetí třetině sedět třikrát - a jedno z těchto vyloučení využil Kadlec, který stanovil konečný stav na 4:0.

Brno tak vítězí 4:0 a posunuje se na 4.místo. BiX je zatím 7.