Haviřov

neděle 25.10.2009 | Vašek G. |

Haviřov

V pondělí 12.10 jsme se střetli s Torpedem Havířov. Byl před námi nový zápas a tak jsme se museli vzpamatovat a zapomenout na prohru, kterou jsme utrpěli před 4 dny s Vítkovicemi.

Zápas začal ve svižném tempu, Havířov napadal hned od začátku a měli jsme problém dostat se do pohody a uklidnit rozehrávku. Zřejmě to byla přemotivovanost, která posadila Matěje Smetáka již ve druhé minutě na trestnou lavici. Byla nám tedy poskytnuta přesilovka ktreou proměnil Robenek. Ve 4. minutě se podařilo Havířovu srovnat stav i krok. Za další tři minuty utekl po mantinelu Trojan a ve vlastním oslabení se mu podařilo skórovat. A než jsme se vzpamatovali, byl tady další gól a bylo 1:3. Potom v rozmezí 46 vteřin padli tři góly z toho 2 z naší strany, kdy se nejdříve v přesilovce trefil Posselt. V zápětí srovnal Kašpar. Ale o sedm vteřin po nahození z buly se míček odrazil od hostujícího hráče a vedení bylo zase na straně havířova. Do konce třetiny se nám ale podařily vstřelit dva góly nejprve Robenek a do vedení nás poslal Worek gólem v oslabení.

Ve druhé třetině jsme diktovali tempo zápasu. První se trefil Sedlák v přesilovce poté Robenek v přesilovce jako třetí Schudek taktéž v přesilovce. Jako čtvrtý střelec ve druhé třetině se zapsal do zápisu Kašpar. Hostům se podařilo 3 vteřiny před koncem upravit skóre třetiny na 1:4 z jejich pohledu. Mezitím jsme přišli o Davida Worka který utrpěl zranění. Trestné lavice byly neustále plné, hra byla plná nečistých a neférových zákroků a nesportovního chování.

Ve třetí třetině jsme možná zásluhou vedení 9:5 ve hře trochu polevili. Ale nedovolili jsme aby nás soupeř vodil protože jsme si řekli, že už nemají co ztratit a že už půjdou z posledních sil. V 5. minutě se trefil havířovský Mertha. Po dalších pěti minutách potřetí v zápase zafungovala spolupráce Žydel-Robenek a druhý jmenovaný vsítil 4 gól v utkání. Po nepřehledné situaci v našem brankovišti se nejlépe zorientoval Mattivi a poslal míček pod pololežícího Holmana. Výsledek 11:7 uzavřel pěknou střelou Zezulka. Měli jsme i spoustu dalších šancí, které se nám ovšem nepodařilo využít. I ve třetí třetině pokračovala tvrdá hra, kterou završil ostrým faulem havířovský Večera, který byl vyloučen na 5 minut.

Tento zápas byl posledním pro Martina Schudka který ukončil florbalovou kariéru. Nepříjemné zranění v podobě zlomeného nosu si ze zápasu odnesl David Worek. V zápase chyběl nemocný Darda, za kterého zaskočil Louda. V zápase jsme museli uspět v každém případě. To se nám povedlo.