BiX zachránil v Pardubicích Klapita

čtvrtek 29.10.2009 | Petr Dadej |

Dlouho to vypadalo na to, že Pardubice seberou favoritovi body a poskočí z předposledního místa výše. V poslední třetině ale BiX skóre otočil a z města perníku si odvezl 3 body. Vítězný gól vstřelil 2 minuty před koncem Peter Klapita, který hrál svůj první extraligový zápas.

vs. M&M Reality Sokol Pardubice 5:4 (2:2,1:2,2:0)
branky: 10:49 Filip Bahník (Jakub Kunát), 15:17 Jakub Kunát (Ondřej Vichr), 25:20 Karel Brychta (Denis Granec), 27:59 Peter Klapita (vlastní branka) - 05:53 Radim Polášek (Jiří Curney), 13:06 Pavel Machala (Petr Skácel), 23:01 Petr Skácel (Jiří Curney), 52:54 Radim Polášek (Pavel Machala), 57:46 Peter Klapita (Patrik Posselt)

diváci : 163
rozhodčí : Pavel Rýznar a Jiří Vidlař
střely : 32:30

Ve sváteční den odjíždělo ostravské FBC k dohrávce 6.kola do Pardubic. Trenér Holovka nemohl použít obránce Krzyžánka, a tak došlo už před zápasem k nucené změně v sestavě.

Změna to byla ale i velmi překvapivá, do obrany se k Pavlovi Machalovi postavil slovenský mladí Peter Klapita a s trochou nadsázky lze říct, že to byl opravdu "jeho zápas".

První třetina Ostravským moc nevyšla, byli příliš křečovití, ale domácí z této potenciální výhody nevytěžili tolik, kolik mohli. Po několika úvodních šancích se ale jako první prosadili hostující hráči BiX - ze spolupráce Curneyho s Poláškem vzešla prázdná branka soupeře a druhý jmenovaný tak mohl otevřít skóre utkání. Pardubice vyrovnali - nejdříve trefil Kunát tyčku, aby za několik dalších vteřin nahrál Bahníkovi na vyrovnávací gól.

BiX si pomohl v jeho silné disciplíně, kterou jsou přesilovky. Pavel Machala prostřeili vše, co mu stálo v cestě a Ostrava opět vedla. Na konci třetiny ale byl přece jen stav 2:2, vyrovnal Kunát.

Do druhé třetiny vlétl lépe hostující tým a Skácel po třech minutách opět strhl vedení na stranu BiX. Během několika minut ale bylo vše jinak - vyrovnával Brychta a na 4:3 se trefil nešťastně Klapita. Po druhé části tak byli domácí blízko přerušení série porážek, BiX ale ještě neřekl poslední slovo.

Třetí třetina přinesla zajímavější průběh až ve své druhé polovině, kdy se po sérii vyloučení prosadil podruhé Radim Polášek, který podruhé využil přesilovku ostravského BiX. Skóre bylo 4:4 a zápas mířil do prodloužení.

Tam nedorazil zásluhou Petera Klapity - ke slovenskému obránci se vrátil míček, po jeho nahrávce na Posselta - a Klapita následnou střelou nad nohu brankáře Pipka rozhodl utkání. BiX utkání už zkušeně dohrál do vítězného konce a v tabulce se dostal na 6. příčku s 12 body.

Peter Klapita tak zahrál svůj první extraligový zápas, ve kterém si vstřelil vlastní gól, vstřelil vítězný gól svého týmu a celý zápas odehrál v první pětce. Tento zápas byl také první utkáním, kdy se v české extralize setkali dva Slováci: na straně BiXu to byl Peter Klapita, na straně Pardubic Denis Graněc.

Divoký program ostravského BiX pokračuje v neděli domácím zápasem s Tatranem Střešovice!