BiX vzdoroval vicemistrovi až do prodloužení

neděle 1.11.2009 | Petr Dadej |

Soupeř, který byl loni pro Ostravské noční můrou, protože v zápasech s ním vždy výrazně podlehla, si i letos chtěl přijet do Ostravy pro tři body. BiX se ale nedal zadarmo a z utkání nakonec vydoloval alespoň bod pro sebe.

FBC BiX Ostrava - Tatran Střešovice 3:4p (0:2, 2:0, 1:1)
branky: 34:33 Tomáš Tříska (Jakub Sysala), 39:37 Jiří Curney (Pavel Machala), 55:26 Tomáš Vojtíšek (Vojtěch Zezulka) - 10:06 Vlastimil Princ (Martin Richter), 15:06 Martin Richter (Michal Podhráský), 43:07 Martin Richter (Filip Ullmann), 61:10 Michal Jedlička

rozhodčí: Marek Nováček a Ondřej Vašíček
diváci: 271
střely: 26:31 (7:11, 11:8, 8:12)

Začátek zápasu hráči BiX zaspali a bezmála 300 diváků v hale muselo sledovat představení Tatranu, který několikrát Hudce v bráně BiXu prověřil, aby v první třetině dvakrát skóroval.

Druhá část už ale přinesla jiný florbal a Ostrava se začla prosazovat. Pomohly ji v tom i přesilovky, které měla v druhé části celkem tři. Nejdříve se prosadil Tomáš Tříska, který dorazil Sysalovo nahození. Hra se zrychlila a bezpochyby i to způsobilo vyšší počet vyloučených. Při přesilovce 5 na 3 vyrovnal Jiří Curney a třetí třetina začínala od "nuly".

Úvod této části ale zvládl lépe Tatran, po ubránění přesilovky se prosadil ze standartky Richter, pro kterého to byl třetí bod ze tří branek v utkání. S blížícím se koncem třetiny se diváci více a více smiřovali s dalším exportem bodů do Prahy, což ale odmítla mladá pětice v čele s Tomášem Vojtíškem, který střelou od mantinelu poslal zápas do prodloužení.

To ale netrvalo příliš dlouho, Jedlička při rychlém útoku prostřelil Hudce a vybojoval pro Tatran bonusový bod.

A co to znamená v tabulce? Prakticky nic, BiX je stále 6. a Tatran (také díky seznační výhře Sparty) 1. Následující víkend je reprezentační pauza a 14.listopadu čeká BiX výjezd na hřiště letos skvělého Chodova.