Liberec si odváží ze Sarezy všechny body

neděle 1.11.2009 | Mar |

Nedělní odpoledne patřilo zápasu FBC BiX Ostrava a FBC Liberec. Utkání těchto účastníků ženské extraligy je vždy napínavé a není v něm nouze o dramatické zvraty. Výjimkou nebyl ani nedělní duel.

První třetina patřila našim hráčkám. Liberec nás sice trochu zaskočil úvodním presingem, ale díky Kateřině Honkýšové v bráně jsme jej bez úhony přečkali. Na druhé straně čelila Chybová v brance Liberce šancím Žůrkové, či Petry Metzové. Brankově se ujala až spolupráce Fleischmannové s Polzerovou ze 7.minuty utkání, když se druhá jmenovaná trefila z téměř nulového úhlu.Utkání dále pokračovalo ve vysokém tempu a úsek mezi  sedmou až patnáctou minutou patřil našim děvčatům. Liberec paradoxně vyrovnal  v době našeho největšího náporu, když se zdálky prosadila nenápadnou střelou Koníčková v 15. minutě první třetiny. Naše odpověď na sebe nedala dlouho čekat. Martina Závodná přihrála Gabce Žůrkové, která ranou do šibenice nedala Chybové prostor k seberealizaci.

Od začátku druhé části šel Liberec velmi důkladně za vyrovnáním. Zpřesnil rozehrávku, přitvrdil v soubojích  a zvýšil tempo. „Odměnu“ Liberci přinesla sedmá minuta, kdy zcela osamocená Koníčková vyrovnávala na 2:2. Na tuto branku hráčky BiXu odpověděly zvýšeným úsilím, korunované střelou Romany Metzové, která po dvou minutách vrátila vedení na naši stranu. Liberec se vrátil ke své hře z úvodu třetiny a místy nás dostával po velký tlak. Když už se zdálo, že tento úsek hry přečkáme bez ztráty kytičky, přišel dvojitý Liberecký zásah v rozmezí necelých 40 vteřin. Nejprve vyrovnala 37:41 Surá a v čase 38:14   poslala do vedení Liberec Němečková . Tyto dva momenty v podstatě rozhodly o osudu utkání. Liberec se dostal na koně, ze kterého jsme jej již nesundali do konce zápasu.
V úvodu třetí části jsme se hnali za vyrovnáním, ale dobře postavená obrana soupeřek nám mnoho nedovolila. Naši otevřenou obranu seveřanky potrestaly ještě dvakrát, čímž odskočily na rozdíl 3 branek. Šest minut před koncem vykřesala pověstnou jiskřičku naděje Jana Solková, která využila chybu v rozehrávce hostí. V závěru třetiny jsme měli ještě výhodu přesilové hry, ale nedokázali jsme se v ní prosadit.