2. kolo Vozíčkářské florbalové Fortuna ligy v Nové Pace

čtvrtek 5.11.2009 | Lukáš Grüner |

2. kolo Nová Paka

Měsíc nám utekl jako voda a před námi bylo druhé ligové kolo v Nové Pace. Na druhé kolo nepřijeli hráči Č. Budějovic, protože neměli dostatek hráčů a tak se původně víkendové klání uskutečnilo v sobotu, kdy se stihlo odehrát všech plánovaných devět zápasů.

Jako už tradičně jsme zahajovali ligové kolo hned první zápasem. Tentokrát naším prvním soupeřem byl tým z Mostu. Začátek utkání se odehrál velmi svižně a už po minutě hry byl stav 1:1 to když Matěj z naší první akce po dvaceti sekundách hry skóroval a hráči Mostu po trestném úderu vzápětí vyrovnali. Do první pauzy jsme přidali ještě jeden zásah. Hru jsme měli celou dobu pod kontrolou a během druhé třetiny jsme soupeři nasázeli další tři góly. Do třetí třetiny jsme nastupovali za stavu 5:1 pro náš tým. Most rezignoval na svou hru a tak jsme po pěkně sehraných kombinacích  popravili soupeře dalšími šesti góly. Konečný stav se zastavil na skóre 11:1 pro náš tým.

Ve druhém utkání byl náš soupeř domácí Kamat Jánské Lázně. Stejně jako v prvním zápase se nám podařilo vstřelit branku hned  v úvodů zápasu. Tento zásah nás uklidnil a další průběh zápasu tomu nasvědčoval. I když Kamat si svou aktivní hrou vytvořil několik nebezpečných akcí, tak skvěle fungující obrana v čele z bezchybným brankářem nedopustila týmu z Jánských Lázní vsítit branku. Když se k dobře fungující obraně přidali výborně hrající útočníci nebylo o výsledku pochyb. Na začátku třetí třetiny dal Matěj asi nejrychlejší gól v naší lize, to když se trefil po třech sekundách hry. Po dalších dvou rychlých akcích jsme se ujali vedení 4:0, které jsme udrželi až do konce zápasu. Náš první zápas z nulou v této sezoně o který se zasloužil celý tým svou obětavou hrou, nás nabudil k dalšímu utkání.

Poslední zápas nás čekal velmi silný soupeř, hráči Quickie  Team Praha. Po dvou naších vítězstvích jsme se bez respektu a s vědomím, že naše hra je pro soupeře nepříjemná vrhli na tým z Prahy. Náš nástup byl znovu raketový a během prvních minut jsme si dokázali vybudovat solidní náskok 3:0, který nám vydržel až do konce první třetiny. Začátkem druhé třetiny po naší chybě pražský tým snížil na 1:3. Ale dlouho si neuchovali nadějí na vyrovnání zápasu, protože po dvou krásných akcí jsme v rozmezí necelé minuty zvýšili skóre na 5:1. V poslední třetině už hra nedosahovala takové bojovnosti jako na začátku. Po třech zápasech odehraných během sedmi hodin už žádnému z týmu moc sil nezbývalo. Poslední třetinu jsme přidali ještě dva zásahy. Zápas se dohrál v poklidném tempu z vědomím, že je zápas už rozhodnutý. Konečný stav posledního zápasu byl 7:1 pro náš tým.

Druhé kolo nám vyšlo skvěle a zasloužili jsme se o to tím, že jsme poslechli rady trenéra Koutného a hráli jsme svojí hru. Jednoduchý, disciplinovaný a kombinační florbal, na který neměli soupeři tentokrát protizbraň. Impozantní skóre 22:2 je výsledek poctivé hry celého týmu. Každý hráč předvedl nadprůměrný výkon. V tomto kole jsme si připsali stoprocentní bodový zisk. Teď nesmíme usnout na vavřínech a připravit se znovu tak dobře na třetí kolo, které bude hostit Plzeň.

Trenér: Petr Koutná

Brankář: Lukáš Grüner

Obrana: Roman Juchelka, Martin Žák, Zdeněk Šnajder

Útok: Matěj Smeták, Miroslav Večeřa, Ondřej Pohlmann, Tomáš Ležoň