Tři body zůstaly na Chodově

neděle 15.11.2009 | Petr Dadej |

BiX odjížděl den po pohárové výhře nad Vítkovicemi do Prahy, aby se utkal s Chodovem. Pražské Jižní město má letos dobrou formu a potvrdilo to i nyní, body si Chodovští vzít nenechali.

TJ JM Chodov vs. FBC BiX Ostrava 7:5 (3:1, 4:2, 0:2)
branky: 04:09 Michal Schwan (Michal Hanic), 13:44 Michal Hanic, 18:19 Petr Šochman (Matěj Jendrišák), 23:25 Matěj Jendrišák (Jakub Vrána), 27:19 Petr Šochman (Petr Pražák), 28:44 Petr Šochman (Matěj Jendrišák), 37:26 Petr Šochman - 03:29 Radim Polášek (Pavel Machala), 24:02 Radim Polášek (Petr Skácel), 30:51 Robin Žydel (Adam Hudec), 49:20 Dominik Hanic, 56:31 Tomáš Vojtíšek (Vojtěch Zezulka)

rozhodčí : Martin Sýkora a Ondřej Sýkora
diváci : 111
střely : 31:17

BiX do utkání vstoupil lépe - Chodov nabídl Ostravě přesilovku a elitní formace s ní naložila tak, jak umí - Polášek otevřel skóre. Radost BiXu ale netrvala dlouho, Schwan rychle vyrovnal. První třetinu pak jasně ovládli domácí, na střely ji vyhráli 12:4 a na skóre nakonec 3:1. Třetí branku vstřelil Šochman, který tím začal své večerní galapředstavení.

Na začátku druhé třetiny to bylo brzy již 4:1 a s BiXem to nevypadalo dobře. Hra se ovšem otevřela a s góly se roztrhl pomyslný pytel. Za Ostravu se prosadil znova Polášek a Žydel, za Chodov si po Jendrišákovi připsal další tři branky Šochman a před třetí částí bylo skóre hrozivých 3:7.

"Do zápasu jsme nastoupili ve vlažném tempu, a to se taky projevilo na naší první třetině, kterou jsme prohráli 3:1", říká Tomáš Vojtíšek. "Do druhé třetiny jsme šli s odhodláním s výsledkem něco udělat, ale ne a ne to tam spadnout - naopak Chodov nás trestal z našich chyb v obraně. Třetí třetina byla z naší stránky dobře odehrána, ale to už bylo pozdě s výsledkem něco udělat."

A jak Vojtíšek už naznačil, tak to na hřišti i vypadalo, po několika šancích se konečně prosadil Hanic, ale do stálejšího tlaku BiX nepustila vlastní nedisciplinovanost. A přestože Vojtíšek na konci zápasu snížil na 5:7 a BiX se ještě odhodlal ke hře bez brankáře, na výsledku už to nic nezměnilo.

BiX prohrál 5:7 a v tabulce je tak sedmý, Liberec se dostal na 6.místo. Chodov zůstává čtvrtý.

Další zápas hraje BiX už v úterý s Pardubicemi.