Pardubice si odváží ze Sarezy 2 body

úterý 17.11.2009 | Petr Dadej |

Pardubice  si odváží ze Sarezy 2 body

Sváteční odpoledne patřilo v Ostravě florbalu, BiX hrál 11.kolo proti Pardubicím. Zápas, který oba soupeři spolu odehráli v Pardubicích 28.10., skončil vítězstvím Ostravy 5:4. Dnes BiXu Pardubice porážku stejným výsledkem oplatily.

FBC BiX Ostrava - M&M Reality Sokol Pardubice 4:5p (2:0,2:4,0:0)
branky: 03:33 Tomáš Vojtíšek (Vojtěch Zezulka), 11:42 Dominik Hanic (Vojtěch Zezulka), 36:39 Dominik Hanic (Martin Svoboda), 39:53 Michal Trunkát (Pavel Machala) - 29:12 Karel Brychta (Jakub Kunát), 33:52 Ivo Teichman (Karel Brychta), 34:58 Michał Dziurdzik (Radek Cibere), 38:46 Michał Dziurdzik, 60:27 Filip Bahník

diváci : 100
rozhodčí : Kamil Sojka a Tomáš Sojka
střely : 32:22

Zápas začli lépe florbalisté z Ostravy, byli běhavější, více stříleli a více se prosazovali. Pardubice působili poněkud ustrašeným dojmem a pykali za to brzy - Tomáš Vojtíšek už ve 4. minutě otevřel skóre. Druhou branku přidal posléze po kombinaci Dominik Hanic a vypadalo to na jasné utkání pro BiX.

Jenže do druhé třetiny Pardubice nastoupily s odhodláním výsledek otočit, BiX naopak jakoby usnul na vavřínech. Polovinu třetiny branky nepadaly, přestože se hrálo zběsile nahoru - dolů a například Skácel nebo Polášek měli velké šance. Jenže je neproměnili a Pardubice v přesilovce trestaly brankou Brychty. Tím začala černá desetiminutovka BiXu, kdy inkasoval ještě třikrát. Z přečíslení se trefil Teichman a nepochopitelnou nepozornost BiXu při rozehrávce Pardubic využil - a skóre otočil - Dziurdzik. BiXu se ale povedlo dvakrát vyrovnat. Na 3:3 vyrovnával Hanic a na 4:4, protože Pardubice znova odskočily, srovnal v přesilovce Trunkát.

Třetí třetina byla mnohem klidnější než ta druhá a otěže zápasu více drželi domácí. Jenže se nebyli schopni prosadit přes pardubickou obranu, navíc byli bržděni opětovnými oslabeními. Přesto měli na konci třetiny blíže k brance - vyloučen za hloupou hru rukou byl Vichr a BiX prakticky celé dvě poslední minuty hrál 5 na 4. Jindy svou silnou zbraň ale nyní nevyužil, a tak se dočkaly Pardubice.

Prodloužení skončilo rychle. Po chybě v kombinaci BiXu, se do brejku dostal Bahník a se zakončením si rozhodně problém nedělal. Hudce prostřelil a Pardubice tak získaly 2 body.

Podle trenéra Holovky byl BiX dnes jasně lepší, ale vyhořel na zakončení : "Dneska se bohužel ukázalo, že když nejsme schopni vystřelit na branku, tak nikdy nemůžeme vyhrát."

Petr Koutný byl mnohem kritičtější: "První třetinu jsme byli florbalově na vyšší úrovni, vypracovali jsme si šance a hráli jako tým. Po druhé třetině nastoupilo úplně jiné družstvo, s vědomím, že se nám nemůže nic stát. Nabídli jsme Pardubicím naší velmi špatnou hru a Pardubice toho využili. Někteří hráči nezahráli ani ligový průměr."

Hráči si byli vědomi zbytečné ztráty, která se může v tabulce citelně odrazit: "Nasazení nulové, zakončení tragické a opory týmu by se měli zamyslet nad svými výkony", nebral si servítky kapitán Petr Skácel. "Škoda další ztráty, tyto body nám budou chybět k lepšímu postavení po základní části."

Pavel Machala žehral na nepříjemnou hru Pardubic : "Prohráli jsme s batohama na zádech. Nedokázali jsme se vypořádat s jejich nepříjemnou hrou a jsem rád, že se s nimi potkáme zase až za rok."

Vojtěch Zezulka viděl z obrany zápas takto: "Soupeře jsme tlačili celý zápas, prohráli jsme si to neproměněnými šancemi. Soupeř vyhrál díky své tvrdosti, nasazení a také díky štěstí."

BiX Ostrava pokračuje v soutěži v neděli domácím zápasem s Libercem.