S odřenýma ušima

neděle 22.11.2009 | J.Š. |

1.FBK Eagles Orlová - FBC BIX Ostrava B  1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Přesilovky 4:6

Jak je v poslední době obvyklé, nastupovali jsme k prvnímu ranímu zápasu, za nás hrálo 11 spících panen a gólman. První 2 třetiny byly přehlídkou zmařených šancí, nezpracovaných přihrávek, nedotažených útoků a kiksů v obraně. Jen silou vůle jsme pak udrželi v obou třetinách čisté konto. Jediným zpestřením byla Kubova zlomená hokejka. Ani začátek třetí třetiny neskýtal lepší obraz hry. V čase 2:05 jsme si po nemastné střele soupeře usměrnili míček do vlastní branky. Dlužno podotknou, že „vlastňákem“  to z naší strany „smrdělo“ už několikrát předtím a jen duchapřítomnost gólmana nás udržela nad vodou.

V páté minutě při naší početní výhodě se po Danově přihrávce šťastně trefil Epi. Shora jsme viděli, že míček do brány dotlačil očima (my taky :o)). Další série nepřesností nás připravila o možnost lepšího výsledku, ale díky gólmanovi i o možnost prohry. 9 vteřin před koncem naši pochroumanou čest zalepil Dan vítězným gólem. Věříme, že do druhého zápasu se probudíme!

FBC Bix Ostrava B - 2.MVIL Ostrava B  6:5 (4:0, 1:1,1:4)

Do druhého zápasu jsme s vědomím respektu před soupeřem i nevalného vystoupení v ranním mači šli s velkým respektem. Důsledně jsem bránili a ani když ve čtvrté minutě prostřelil Andreas soupeřova brankáře, nezvedali jsme nos příliš vysoko. Z pohledu diváka byla dvě rychlá i dost tvrdě odpískaná vyloučení v šesté a na začátku osmé minuty jasným signálem blížícího se debaklu. V oslabení 3:5  však zvedl hlavu Ondra, bez respektu prošel celým hřištěm, a ač okopáván zaspavšími zadáky soupeře zvýšil ranou zápěstím do horního růžku branky na dva k nule. V rozmezí další dvou a půl minuty ještě přidal po krásných kombinacích další dva góly Trnek. Když ve druhé třetině padlo „po pouhé“ jedné brance na každé straně (ten Andreasův se fakt povedl) a soupeř nic kloudného nevymyslel (už ani my) vypadalo to, že režii zápasu z rukou nepustíme. Na začátku třetí třetiny pak na 6:1 upravovat Trnek hattrickem. Jenže pak to přišlo. Zřejmě s myšlenkou, že další gól musí být můj se nejen útočníci vysilovali v individuálních akcích a s návratem do vlastního pásma nijak nespěchali. A tak můžeme za konečný adrenalinový výsledek 6:5 děkovat zejména gólmanovi a některým zadákům, kteří odolávali nezřídka přečíslení čtyř hráčů soupeře. Omluvou nemůže být ani poměr vyloučených 5:1, některé z faulů byly naprosto zbytečné. Poučení? Florbal je KOLEKTIVNÍ SPORT a zápas se hraje 3x12 minut až do posledního hvizdu píšťalky.